Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A 90-es évek végén mennyivel...

A 90-es évek végén mennyivel volt drágább dolog fenntartani egy dial-up internet hozzáférést, mint most egy olcsóbb szélessávút? Gondolom a percdíj alapú számlázás miatt nem lehetett olcsó mulatság.

Figyelt kérdés
Akkoriban még nem igazán láttam át a pénzügyi dolgokat, mert még 10 éves se voltam, de azt tudom, hogy akkoriban jobban álltunk anyagilag, mint most és mégis amikor 1998 vége felé megkérdeztem a szüleimet, hogy miért nincs otthon internetünk, az volt a válasz, hogy "Há' mer' az drága!" ezért kérdem, hogy akkoriban mennyivel volt drágább dolog mondjuk dial-up (betárcsázós) netet fenntartani, mint most egy olcsóbb szélessávút?

2013. máj. 3. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:
A percdíjak nem voltak vészesek, mert a tartalom oldalanként megállt pár kilobyteban - a digitális fotózás még gyerekcipőben járt, flash és társai se nagyon voltak, így nem igazán tudtad ezzel megégetni a kezed, hacsak nem a fájlcserélőket meg FTP-ket kerested. Nekünk a 2000-es évek elején volt egy rövid ideig, de inkább a kiépítés lehetett a macera, mert szakit még nehéz volt találni, a MATÁV-os emberkék meg nem igazán voltak kiképezve a feladatra.
2013. máj. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, de ha percdíj volt és nem adatforgalmi díj, akkor miért számított az, hogy az oldalak csak pár kilobyte-ok voltak? Vagy akkoriban úgy volt szokás netezni, hogy felcsatlakoztál, betöltöttél egy oldalt, gyorsan lecsatlakoztál és csak akkor csatlakoztál újra ha az oldalt végigolvastad?
2013. máj. 3. 22:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Az oldalak mérete azért volt fontos, mert egy 56k-s modemmel egy mostani agyon flashelt oldalt betölteni kicsit hosszadalmas lett volna.

Konkrét számot így kapásból csak egyet tudok mondani, 90es évek végén létezett a drótposta nevű levelezőrendszer. Gyakorlatilag egy offline email fiók, ami egy saját telefonszámára tárcsázott be arra az időre, amíg elküldi a megírt leveleket és letölti az idő közben érkezetteket. Ezzel napi 2 csatlakozással volta havonta 3-400 ft a számla.

2013. máj. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!