Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Saját FTP, DNS, és APACHE...

Saját FTP, DNS, és APACHE szerverek miért nem működnek? (Debian-ra telepített vsftpd, bind9 és apache2)

Figyelt kérdés

Suliban feladatként telepítenem kell Debian-ra egy DNS, egy FTP, és egy APACHE szervert. VirtualBox-ban futtatott 3 különböző virtuális gépről van szó. Mindegyiken jól be van állítva a hálózat, látják egymást és a netet is.

1. A DNS-re feltettem a bind9-et, és az ntp-t, beállítottam a forward és backward lookup fájlt is. Hogyan tudom kipróbálni, hogy működik-e? A szerver a másik két szerver címeit tárolja.

2. Az FTP-re feltettem a vsftpd-t, bekonfiguráltam. Anonymusként kell elérnem és feltenni fájlokat. Jelenleg be tudok lépni anonymusként, de csak letölteni tudok, feltöltésre 553-as hibát ad. Ha bejelentkezek local user-ként, tudok feltölteni is, de anélkül nem. Mit kéne még beállítanom? Ha a feltöltési könyvtárra beállítom a Sticky bit-et, akkor nem enged fel anonymusként, muszáj bejelentkeznem.

3.Az apache szerverre feltettem az apache2-t és beállítottam, illetve írtam egy szkriptet új felhasználók létrehozására. Eddig meg is van, de ha beírom a böngészőbe a címét, akkor azt írja hogy működik, de nincs rajta tartalom. Mit kéne még csinálnom vele?



2013. máj. 5. 19:04
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!