Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Debian telepítésben konyhanyel...

Debian telepítésben konyhanyelven segítesz?

Figyelt kérdés

Próbáltam linux mint-et, ubuntut, lubuntut, fedora-t. ABSZOLÚT KEZDŐKÉNT a fedora 17 a legjobb eddig. De nem tudom miért, egyre jobban érdekelne a debian, otthoni rendszernek.


Állítólag ez a leggyorsabb, legstabilabb oprendszer.

Kérdések: ha dvd változatot töltöm le, abbsn milyen előre telepített. programok gannak? Office, multimédia, kodek csomagok vannak-e?

Telepítése mennyire nehéz vagy másabb mondjuk egy ubuntuhoz képest?

Ezen a konfigon alapbeallitasokkal elmegy-e? amd 2x2ghz, ati kártya 512mb, 4 gb ram...


Szájbarágósan kellenenek a válaszok hadai;)

Mi véleményetek egyébként s debianrol?


Köszönöm



2012. okt. 2. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A Debian nagyon jó alap OS, de annyival nem gyorsabb, mint amennyivel többet szívsz vele kezdőként.

A sebesség - használhatóság peremén én a Linux mint XFCE4-es verzióra tenném a voksomat. Amikor a sok sok használat után eljutsz oda, hogy "jójó, de én magamnak sokkal jobban be tudnám ezt állítani" akkor azt írt fel egy a4-es lapra normál betűmérettel. Amikor teleírtad a lap mindkét oldalát, akkor válts át Debinára!

2012. okt. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

akkor egyelőre maradjak a fedoranál? Mint-et nem tudom miért, nem szeretnék... talán mert a mint12 csak döcögött... lehet én rontok valamit?

tudsz még valami jo alternatívát, amiben tényleg vannak előre telepített programok és amiben elsődleges a gyorsaság és stabilitás?

2012. okt. 2. 12:57
 3/7 anonim ***** válasza:
A mintnél elsődleges a gyorsaság és az előre telepített cuccok is megvannak. De ha neked a fedóra szimpatikusabb, akkor használd azt! Viszont a Fedorának a RedHat az alapja, ami szintén unix, de nem Debian.
2012. okt. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Debiant én is csak akkor ajánlanék, ha már jobban megy a dolog, illetve inkább Ubuntu, mivel annak jobb a támogatottsága.

(Debiant én elsődlegesen szerverekre szoktam tenni.)

2012. okt. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
es arch linuxrol mi a véleményetek? az milyen a fenti igényeket tekintve? ;)
2012. okt. 2. 13:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem, az Arch nem neked való, majd kicsit később, ha komolyan foglalkozol a témával. Kezdőként vagy Linux Mint valamelyik változata, ha érdekel a Debian, akkor a Mint Debian Edition-je, az meg van "szelídítve" vagy OpenSuse, ami nagyon felhasználóbarát, vagy az általad is említett Fedora, esetleg Ubuntu.
2012. okt. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem ijedsz meg attól, hogy kézzel kell beállítanod az /etc/fstab -ot, akkor kipróbálhatod a Debiant. Különben az Ubuntu családból válassz!
2012. okt. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!