Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » S. O. S! A vihar óta nincs...

S. O. S! A vihar óta nincs internetem. Mit történhetett?

Figyelt kérdés
A vihar alatt elment az internet még délután és még azóta sem jött vissza. Beléptem a modem kezelőfelületébe megnézni a jelszinteket és mind a 8 csatornánál 0 dBmV a jelszintet ér tehát mintha be sem lenne dugva a koax kábel a modembe. Már a modemet és újraindítottam plusz megnéztem a padláson az elosztót de semmi. Mégis mi történhetett?

2013. máj. 6. 22:24
 1/7 A kérdező kommentje:
*mér
2013. máj. 6. 22:26
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha vársz 10 percet, felmegyek az oszlopra és megnézem, nem-e mozdult ki a kábel a helyéről!
2013. máj. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
hívd fel a szolgáltatót.Lehet,hogy nem nálad van a gond.A tavalyi viharokban nekünk is elszállt a netünk és mikkor betelefonáltam mondták,hogy belecsapott a fő nem tudom mibe a villám és leéget az egész cucc.Mondták,hogy várjak 24 órán belül lesz netem.
2013. máj. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ejh, de csúszik a vizes oszlop... Minden rendben van fenn, a gólya fiókák is szépen fejlődnek. Szóval nincs más szólj a szolgáltatónak! Említsd meg, hogy az oszlopon minden rendben, ellenőriztük!
2013. máj. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Valahova a közelbe biztosan lecsapott villám mert nagyon nagy dörrenés volt, még az áram is elment pár másodpercre majd amikor visszajött az áram már az internet nem jött meg. Gondolom a villám "csinált" vele valamit.
2013. máj. 6. 22:47
 6/7 Komplikato ***** válasza:
Vihartól simán kihal a modem vagy akár router is. Ilyenkor a boltok tele vannak modemet/routert kereső vevőkkel ... ezért szokás számítógép mellé olyan védett hálózati elosztót használni amin van telefon és vagy UTP villám védelem is.
2013. máj. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne hívd fel, menj be személyesen. A telefonnal úgyis csak eltelefonálsz 15 ezer forintot :S (saját tapasztalat) meg telefonon keresztül szarnak rád. Nekünk is azt mondták menjünk be személyesen
2013. máj. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!