Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » URL és Javascript?

URL és Javascript?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az URL-t meg lehet valahogy trükközni, hogy a megnyitáskor lejátsszon egy az URL-ben esetleg megjelölt javascriptet? Az URL a lényeg, más megoldást is tudok rá, de kíváncsi vagyok.

Thx.


2013. máj. 8. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:

A lényeg 42, de konkrétan mit is szeretnél csinálni?

Attól függően akarsz az oldalon javascriptet futtatni, hogy az URL-nek mi a tartalma?

2013. máj. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én sem teljesen értem, de az URL lekérhető js-ben is és hívható be külső tartalom is, szóval biztosan.
2013. máj. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz, az URL-t le tudod kérdezni és annak megfelelően tudsz futtatni különböző kódot.
2013. máj. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Részletezem: Több js funkció van az oldalon, és az oldalam URL-jében szeretnék elhelyezni egy olyan részt, amely a lap megnyitásakor rögtön lefuttat egy ott lévő js-t.


Onnan jutott eszembe ilyesmi, mert egyszer elkaptam egy olyan Facebook vírust, ami egy js-sel parasztkodott, és ugye maga az URL volt a bűnös, mivel az valahogy úgy nézett ki, hogy [link] stb - valahogy így, nem emlékszem már. Tehát, hogy nem pl onclick, vagy hasonló akció indítaná el a js-t, hanem maga az URL tartalmazná azt - és így értelemszerűen megnyitáskor futna le.

Összegezve: az URL maga az oldal js parancsához linkelne direktben. Remélem érthető vagyok. :)

2013. máj. 8. 18:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha csak annyi kell, hogy egy js lefusson az oldal betöltődésekor, akkor a document.onready elég.

Vagy használsz jQuery-t (amit amúgy is érdemes megtanulni) és:


$(document).ready(function() {

// Ide mehet a kód

});

2013. máj. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5/5, köszönöm. Bár nem erre gondoltam, de ezt tudom kombinálni egy jó kis php if fügvénnyel, amivel már az is lehetséges, amit kérdeztem. Thx.
2013. máj. 8. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!