Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internet beköttetésével...

Internet beköttetésével kapcsolatban lenne néhány kérdésem. Nő vagyok és tanácstalan! :-) (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mit csináljak, meg hogy mit hogyan kell.


Kaptam egy laptopot és szeretnék otthonra kábeles internetet.

15-25Megásra gondoltam.

De olyan sok érdekes dologba akadtam, hogy én már nem értek semmit.

Mi az az adsl? És a meztelen Adsl?

Az egyik (!) szolgáltató írta hogy ha nem rendelkezek modemmel akkor külön vennem kell (7000+futárdíj). Wtf?

Volt régen vezetékes telefonom, de ki kapcsoltattam mert felesleges volt. Viszont a vezeték meg a doboz még itt van.


Valaki írjon valami használható okosságot, mert én már elvesztem a szolgáltatók hálójában! PLS!!


2013. máj. 9. 10:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Az ADSL egy kapcsolati típus, telefonkábelen jövő internet, ahol a letöltési sebesség többszöröse a feltöltési sebességnek (3-szor gyorsabban töltesz le egy 3 MB-os képet, mint ha ugyan azt a képet e-mailben akarod küldeni a gépedről)

A meztelen ADSL azt jelenti, hogy nem kell, hogy telefon előfizetésed legyen, bekötik anélkül is, csak használd (régebben minden esetben kellett, hogy fizess a telefonért is, akkor is, ha fel sem emelted a kagylót).

A modem kell, vagy adja a szolgáltató, vagy ahogy írtad venned kell.

Ha megírod, hogy hol laksz (városterületileg is: Csajábaröcsöge belváros v. külterület, akármi) akkor jó eséllyel lesz olyan, aki megmondja, hogy melyik szolgáltatóval érdemes kezdened.

2013. máj. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha gondolod írd meg hogy melyik szolgáltatók közül válogathatsz, és kitaláljuk melyik éri meg a legjobban.

Az ADSL konkrét működésébe nem mennék bele, de a lényeg, hogy telefonvonalat használ az adatok továbbítására (Az elnevezésében az 'A' arra utal, hogy aszimetrikus a sebessége, azaz gyorsabban töltesz le mint fel. Az átlag felhasználó ilyen). A meztelen ADSL csak amolyan "marketing" elnevezés, ez azt jelenti, hogy telefon előfizetés nélkül is működik, de ettől még szükség van a telefon kábelre. Ha az a lényeg hogy melyik az olcsóbb, akkor felesleges figyelembe venned hogy meztelen-e vagy sem a szolgáltatás, a lényeg az ár.

Kedves tőlük hogy felajánlották hogy van-e modemed, ez a legritkább esetekben szokott fennállni, kénytelen vagy megvenni.

2013. máj. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Aki 7ezerért adja a modemet,azzal ne állj szóba.

UPC,Digi ingyen adja pl.


Írd meg hol laksz,segítünk keresni szolgáltaót normálisat.

2013. máj. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Fejér megye Alcsút

UPC és DIGI sajna nincs kiépítve felénk. Amit néztem: Externet, invitel, btel, T-home,

2013. máj. 9. 11:09
 5/18 anonim ***** válasza:

Szerintem egy helyen nézzük (internetet.hu). Kizárólag internetet a weboldal szerint az invitel és a btel szolgáltat. A btel weboldalán előbújuk pár normális ADSL csomag is, ezek közül a 25Mbps 5290Ft. Az invitel 10Mbit-et vállal 5490Ft-ért. Ezt idáig a btel nyerte.

A T-Home weboldala nálam nem hajlandó bejönni amikor a települést szeretném beállítani, szóval sajnos arról most konkrét csomagokat nem tudok mondani. Az externet weboldalán nem találtam városra lebontható ajánlatokat, csak olyat, hogy a Magyar Telekom területén mennyiért adják az internetet. Ez 20Mbit-ért 4990Ft, csupaszon 6530Ft.

Úgy néz ki tehát, hogy a btel éri meg a legjobban, a nyers számok alapján. Most jön az, hogy kinek mi a véleménye a szolgáltatókról. Én jelenleg Invitelnél vagyok, mióta korszerűsítették a hálózatukat minden nagyon rendben van.

Lehet érdemes lenne beballagni a szolgáltatók irodáiba, ott egy ügyintéző kicsit dinamikusabban tud remélhetőleg válaszolni a kérdésekre. Ezt csak azért írom, mert könnyen előfordulhat hogy a szolgáltató weboldalán olyan csomag is megjelenik, ami a te utcádban konkrétan nem elérhető. (Ilyen volt már velem, ezért nem lettem T-Home-os anno).

Azt lefelejtettem, hogy ha van pl kábel tv bekötve, akkor érdemes először annak a szolgáltatónak az ajánlatait megnézni... vagy váltani mindent másra egyből.


Remélem kicsit tudtam segíteni. Azért várd meg még mások véleményét is.

2013. máj. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Igen, én is az internetet.hu-n néztem. Upc-s tányéros tv-nk van. Ezért azt néztem elsőnek.

A btel az ahol 7000.- a modem.

2013. máj. 9. 12:12
 7/18 anonim ***** válasza:
#6: Ez érdekes, "A szolgáltatás igénybevételének idejére a szolgáltató a modemet díjmentesen biztosítja, melyet a szolgáltatás megszűnését követően az előfizető köteles a szolgáltatónak visszajuttatni."
2013. máj. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Ha nincs a birtokodban D-LINK 360R típusú

ADSL modem, akkor tőlünk is megrendelheted

br. 6 985 Ft-ért (eszközdíj + futárköltség)!

Amennyiben már rendelkezel ADSL modemmel,

abban az esetben nem szükséges új eszközt

igényelned. A Btel viszont csak az alábbi

modemek használata esetén vállal garanciát a

szolgáltatásra

D-LINK 360R

D-LINK 360T

D-LINK 380T

Bármely egyéb típusú modem esetén a

felelősséget és garanciát nem tudjuk vállalni.


Mi nem egyet nézünk?

2013. máj. 9. 12:26
 9/18 A kérdező kommentje:

Az idézőjel lemaradt, bocsánat!


[link]

2013. máj. 9. 12:28
 10/18 anonim ***** válasza:

A 25Mbit-eset néztem, ott nincs :D

[link]

2013. máj. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!