Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem reagál a router...

Miért nem reagál a router semmire?

Figyelt kérdés

Tp link wr740n routerről van szó. Néhány hónapja vettem, eddig tökéletesen működött, de pár napja akadt vele egy kis gond. Konkrétan bármit csinálok nem reagál. Nem továbbítja a netet sem kábelen a gépnek, sem wifin keresztül.


[link]


A képen látható, hogy az első két jel világít, aztán a 4. kimenetet jelző led, miközben semmi sincs bedugva. Bármit csatlakoztatok bárhova mindig ez a három jel világít. Pár napja volt ilyen probléma, néhányszor ki be kapcsolgattam, áramtalanítottam és beindult, de most ez nem segít. Próbáltam a reset gombot is. Arra sem reagál. PC-n a menüben nem tudok belépni, hisz nem érzékeli a routert, mert az nem küld jelet, ergo olyan mintha be sem lenne dugva. Mit tehetek?



2013. máj. 13. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Garanciáztasd le!
2013. máj. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kuka és veszel 1 másikat. Ugyanis ennek vége.
2013. máj. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A reset gomb hosszan nyomandó, nekem is volt hasonló problémám... van hogy egy percig kell nyomni ameddig felvillannak a ledek... probáld meg mindenféle kábel nélkül úgy hogy a power van csak rádugva... ha nem akkor ugy próbáld h nyomod a resetet és adsz neki akkor áramot, és nyomod tovább folyamatosan. Van nekem néha hogy kell neki a 2 perc hogy kapcsoljon... amikor a sok led felvillan az a jó...
2013. máj. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyszerű. Akkor ez biztos? Nem lehet megjavítani?

Még érvényes a garancia.

2013. máj. 13. 14:15
 5/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam a resetet is mindenféle módon percekig, de semmi..
2013. máj. 13. 14:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha a hard resetre nem reagál akkor sérült a szoftver az EEPROMján, vagy megdöglött az IC.kuka.
2013. máj. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
mi a pontos tipusa?
2013. máj. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 P.O.C. ***** válasza:

"Nagyszerű. Akkor ez biztos? Nem lehet megjavítani?

Még érvényes a garancia."


Figyi. A TP-Link -ek cseregaranciások, nem úgy kell elképzelni hogy leadod valahova, majd hetekig vársz a javításra. Egyből cserélik új készülékre miset kiderül, hogy a hiba garanciális.

Elve fel kellett volna villanni a Wi-Fi lednek, mivel a TP-Link -nek alapból engedélyezve van a a Wi-Fi -je. Ott valami komoly gáz lehet, amit nem tudsz házilag elhárítani. Próbáld meg a resetet ezekkel a módszerekkel:


"Áramtalanított router --> benyomjuk a resetet, nyomva tartjuk --> áramot adunk a routernek, továbbra is nyomjuk a resetet --> mikor felvillantak a LED-ek egyszerre, elengedjük; Bekapcsolt router --> nyomva tartjuk a resetet --> mikor felvillantak a LED-ek egyszerre, elengedjük. "


Ha ez után is csak ez a 3 led lesz aktív, mehet is vissza gariba.

2013. máj. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Egyébként benne van a kérdésben a típus "Tp link wr740n"


Nem reagál sehogyan a reset gombra, próbáltam minden módon.

A garanciával kapcsolatosan pedig az a helyzet, nálunk Ukrajnában ha azt mondják garanciális akkor van egy minimális esélyed arra, hogy tényleg az és használható is :D Mindenesetre természetesen megpróbálom.

2013. máj. 13. 23:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!