Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért a rossz DNS van az...

Miért a rossz DNS van az ipconfig /all alatt?

Figyelt kérdés

Az a helyzett, hogy adott egy gép, amit egy másik helyen, másik routerren szeretnék netre küldeni. Eddig ment is, hiba nélkül. Most viszont esze ágában sincs. simán csatlakozott a routerre, net van, skype megy, csak a böngészőben nem nyilik meg semmi. Megnéztem ipconfig /all -al, mi is a szitu, és észrevettem, hogy a a DNS kiszolgálónak az eredeti, (tehát nem a jelenleg elérhető szolgáltató) ip -je van megadva.

ipconfig /flushdns megvolt, de nem segített. A renew úgyszintén. A registerdns parancsnál kiírja, hogy "A kért művelethez magasabb felhasználói szint szükséges" Jó, tudom, hogy láma vagyok, de hogy takaríthatnám ki innen ezt a beragadt DNS bejegyzést, hogy az aktuális, routerben beállítottat használja?



#DNS #névfeloldás #Register DNS #DNS konfiguráció #internetes névfeloldás
2013. máj. 19. 13:16
 1/3 anonim ***** válasza:

A hálózati kártya beállításaiban be lehet állítani a DNS-t, szerintem ott nézz körbe. A DNS lehet statikus attól hogy az IP-t dinamikusan kapja a kártya.

Win7-en a hálózati központ > (bal oldal) adapterbeállítások alatt van.

2013. máj. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igazad volt! Valóban ez volt a hiba. Bár meglepet, hisz használtam már ezelőtt is itt ezt a gépet, és gond nélkül át állt. Lövésem nincs, hogy került ide statikusan a DNS. Más nem igen állítgat rajta semmit, én meg tudtam volna róla, ha átállítom. :)

Mindegy, a lényeg, hogy müxik. Eszembe nem jutott volna ezt ellenőrizni :) Köszi a segítséget, ment a pozitív értékelés. :)

szép napot neked.

2013. máj. 19. 14:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit. Neked is! :)
2013. máj. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!