Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Speedtest mérése, szerintetek?

Speedtest mérése, szerintetek?

Figyelt kérdés

megmértem úgy hogy még a routerel el van osztva a net úgy: 28 ms a ping a letöltés:25.83 Mbps a feltöltés:1.58 Mbps


most megérem úgy hogy csak nekem jön a net,vagyis hogy az UTP kábelt kihuztam a routerből és bedugtam a gépbe így:


nos így a ping jóval nagyobb volt :74 ms ( nem tudom mire jó a ping) a letöltés:28,47 Mbps és a feltötlés:1.53 Mbps


Szerintetek melyik lett jobb mérés?


2013. máj. 25. 08:39
 1/3 gelazso ***** válasza:
a magas ping az jobb!
2013. máj. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ítélethozó válasza:

Nos, az ms inkább latency, azt jelenti, hogy mennyi idő telt el a te géped és a szerver gép közötti információ váltás alatt. Vagyis, egy csomag tőled elindul, megérkezik, elküldi a választ, és megérkezik hozzád. Ennek a folyamatnak az időtartama az, ami a latency, mikroszekundumban kifejezve, ms. A ping szó használata valamelyest téves, mert a dolog lényege annyi lett volna, hogy ping-pong, ide-oda. A ping csak az oda ;D

Nos, egyébként 1-2 mérésből nem fogsz tudni pontos képet kpani, ezek a netek itt nálunk brutális ingadozásokat produkálnak. Képes akár 30-40%-os eltérést is mutatni, természetesen csak lefele.


A második mérésnél produkált ping (válaszidő) elég fura, valami kis spike lehetett benne, mert tekintettel arra, hogy te csak meghoszabbítottad a folyamatot elég ész szerütlen, hogy mégis alacsonyabb legyen. Persze +1router az amúgy nem lényeges, nem igen észrevehető. Nem értek különösebben a lovakhoz, ezt majd más megválaszolja neked!

A lényeg az, hogy mérj többet is!

2013. máj. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Minnél kisebb a ping annál jobb. De még a 74 se számit rossznak csak ha stabilan annyi.
2013. máj. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!