Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Régebbi laptop+wifi? Mit...

Régebbi laptop+wifi? Mit csináltam rosszul?

Figyelt kérdés
Adott egy 1100Mhz-en ketyegő, fél giga memóriával megáldott laptop, természetesen wifi nélkül. Műhelykompjuternek szánnám. Vettem hozzá egy apró tplinkes usb-s wifit. Kihoztam a lapit a műhelybe, föltelepítettem a wifit, de nem talál semmit. Ugyanerre a helyre kihoztam az asszony laptopját, s voálá, megy. Innen pötyögök. Ezek szerint a router jó, s a benti asztalimon is kifogástalan a net. A wifi telepítésnél semmilyen hibát nem jelzett, ledecske is villog benne. Xp alatt ketyeg a masina. Valakinek valami ötlet? Az lehet, h az usb "gyengye", hiszen kiírja hogy az eszköz gyorsabb működésre is képes? A wifi 150 mbps. Köszönöm előre a válaszokat.
2013. júl. 1. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Telepitsd fel a hozzá való programot is.
2013. júl. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

router beallitasaiban :

van-e ip limit?(nem valoszinu)

wireless mode legyen mixed vagy auto


hogy az eszköz gyorsabb működésre is képes....ha a megfelelo usb portban van

2013. júl. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Win Xp-én létre kell hoznia hozzá kapott cd-n lévő programban miután telepítetted egy csatlakozási sablont csak azután tud csatlakozni.
2013. júl. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#1

ha a progija is telepitve van ...az fogja kezelni a wifis kapcsolatokat..(ilyenkor maga a windows nem tud kapcsolodni...)

2013. júl. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Fölraktam a programot is, nem csak a drivert, de semmi. :( Ugyanazon a helyen a másik lapi, beépített wifivel tökéletes. Mit tehetek még, vagy xar az adapter?
2013. júl. 1. 17:08
 6/9 A kérdező kommentje:
16.01-es: mi az a csatlakozási sablon? Az a furcsa, h a másik lapi talál három eszközt is, köztük az enyémet, ez meg semmit.
2013. júl. 1. 17:10
 7/9 anonim ***** válasza:
És a router mellett látja a hálózatot a régi laptop? Ezek a USB-s kis WLAN adapterek nagyon gyenge antennával rendelkeznek, simán lehet, hogy az már nem észleli a hálózatot a műhelyben, míg a többi eszköz igen.
2013. júl. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igazad lehet.Semmilyen hálózatot nem észlel. Egy antennás usb-s wifi szted megoldaná a problémát? Vagy vegyek bele wifikártyát? Portocom freestar lapiról van szó. Egyáltalán lehet beleépíteni kártyát?
2013. júl. 4. 09:30
 9/9 anonim ***** válasza:
PCIMCIA csatolós wifi kártyát ajánlok, gyorsabb mint a rajta levő alacsony sebességű usb portok miatt mint az usb-s wifi !
2013. júl. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!