Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha van egy wifi-s router....

Ha van egy wifi-s router. Tényleg befolyásolja a net sebességét az asztali gépen?

Figyelt kérdés

Apa elmélete szerint igen...Ő úgy gondolja hogy mivel a net átmegy egy "plusz vmin" ergo nem csak a sima router-en hanem a wifi-sből megy a simára és úgy a gépre akkor ez lassít a neten...

Viszont az én álláspontom pedig meg az: hogy a laptop-omon semmi baja a netnek és az asztali tudása alapból rosszabb, plusz elég sok mindent cserélni kéne benne és ezért sz*r ott a net...?!


Szerintetek?



2013. júl. 17. 16:21
 1/7 anonim válasza:

úgy érted több router van egymás után kötve? maximum a ping fog növekedni pár ms-kel, de az az internet sebességét nemigazán befolyásolja.

Viszont ha úgy érted, hogy WiFi kártya van a gépben és azon keresztül van internet, akkor ott már előfordulnak lassító tényezők: egyszerre hányan használják, milyen messze van az adótól és milyen szabvány szerint működik:

802.11b - 11mpbs

802.11g - 54mbps

802.11n - 150mbps

2013. júl. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazából úgy van, hogy anno csak egy sima net modemünk volt. És kb. 1 éve kaptam egy wifis routert. A modem ugyebár az asztaliba van bele dugva, és a net kábel megy a wifisbe és így van nekem is netem a laptopon.

Remélem érted, mert én elég laikus vagyok ezzel kapcsolatban, nem nagyon tudom merre hány méter...csak egyszerűen nem értek egyet apuval :) És ezért gondoltam megkérdezek olyan embereket, akik valószínű többet értenek ehhez mint én/mi :)

2013. júl. 17. 16:38
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja és igen, én írtam rosszul a kérdésben :) Nem sima router-t akartam, hanem modem-et :)
2013. júl. 17. 16:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Naszóval, tehát volt egy modem és volt egy asztali PC, összekötve a kábellal. És a kettő közé lett betéve most egy router. Ugye? :)


Nem lassítja a netet. Ha(!) a router tudja a net által biztosított sebességet (márpedig tudni szokta), akkor nem lassít rajta.

Ez olyan, mint pl. az erősítő. Ha egyik oldalon egy mikrofonnal belebeszélsz, a túloldalon nem fog "lassabban" kimenni a hangod, hanem ugyanolyan sebességű lesz. :)

2013. júl. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Így van :D Csak összehoztuk azért :)) Még én lehablatyolom 10 mondatba, Te leírod 1-be :D


Köszi szépen :)

2013. júl. 17. 16:50
 6/7 anonim ***** válasza:

#4 voltam.

A kábeles netre gondoltam, az nem fog lassulni. A wifi az más kérdés, az alapból kisebb sávszélességet tud, akárhogy kötöd be.

:)

2013. júl. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem a laptopon tökéletesen megy. Most duplázták nálunk a netet. De ezelőtt sem volt semmi gondom vele. Csak apu akad ki mindig és a wifis routeremet szidja :D De akkor megnyugodtam, hogy most én győztem, hogy nekem volt igazam :P
2013. júl. 17. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!