Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom a megosztani az...

Hogyan tudom a megosztani az internetet asztali gép és laptop között?

Figyelt kérdés

Van egy d-link dir-605l típusú routerem, de sehogy nem tudom megoldani, hogy a gépen is meg a laptopon is legyen net.

Eddig vezetékes net volt(invitel). A boltban azt mondták 10 perc, követtem is minden utasítást a kézi könyvből de már két napja szenvedek. Valami internetes regisztrációt írt. Azzal meg is voltam, kaptam is egy fájlt amiben leír vagy 3 különböző felhasználó nevet és a hozzájuk tartozó jelszavakat. A dolog azonban még sem megy. Ha a régi kábeles netet kihúzom a gépből és a routerhez kapott új ethernet kábelt próbálom bedugni, nincs jel.

Úgy hálózatot hozzak létre és azt osszam meg vagy mit tudnék csinálni, hogy pl. a gép az emeleten van, tehát itt is legyen net, meg a laptoppal az étkezőben is.

/Nagyon analfabéta vagyok ehhez, szóval ha lehet valami könnyen értelmezhető választ/



2013. máj. 25. 09:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Valóban 5 perc a beállitása. Szólj egy hozzáértőnek.
2013. máj. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 P.O.C. ***** válasza:

Bedugod a vezetékes netet a router Internet portjába. A routerhez kapott kábelt meg a LAN1 -be a másik végét a számítógépbe. Bekapcsolod a számítógépet.

Bírod valamilyen internetes böngészőbe a [link] vagy a http://dlinkrouter címet.

(Ha kéri, felhasználónév: admin , jelszó: üres)

Erre megjelenik a router webes felülete.


Az Invitel általában ADSL szolgáltató, ami ADSL modemet használ ahol ugye az internet telefonvonalon keresztül érkezik a modembe. Ha neked ilyen van, kaptál a szolgáltatótól felhasználónevet és jelszavat.


Ezt megadod a következő helyen:

Setup fül (felül) --> Internet Setup (Balra)

Megadod a szolgáltatótól kapott felhasználónevet és jelszavat (User name, Password), a többit hagyod alapon (majd ha nagyobb leszel ezeknek is utánanézhetsz).


Rányomsz alul a save settings gombra, ekkor újraindul a router és lesz internet minden vezetékes portján.


Wi-Fi beállítása:

Setup fül (felül) --> Wireless Setup (Balra)

Alul: Manual Wireless Connection Setup (gomb)


Ez után felül kikapcsolod a Wi-Fi Protected Setup -ot, mert biztonsági kockázat. (Enable>>pipát kivesz!)


Wireless Mode: Wireless router

Wireless Network Name (SSID): Beírod a vezeték nélküli hálózat nevét tetszőlegesen.


Alul:

Wireless Security mode: WPA2 only

Network Key: beírod tetszőlegesen a Wi-Fi hálózat jelszavát min. 8 karakter, ékezet nincs!


--> Save settings


Ennyi a létfontosságú. A többi beállítás fakultatív.

Részletes angol kézikönyv a te barátod:

[link]

2013. máj. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Sikerült megoldani, pedig elég idióta vagyok ehhez :))
2013. máj. 27. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!