Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Valaki tud nekem mutatni...

Valaki tud nekem mutatni ilyen internetes oldalakat?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel és szeretnék többet olvasni az orvoslás és az informatika kapcsolatáról. Pl még csak ma este találtam rá a 'miniatúr sebészre' meg a kapszulás endoszkópiára. Érdekelnek ezek az újsonságok, és valami ilyesmivel foglalkozó hírportál érdekelne :) Köszönöm szépen :)

ui: bocsi ha rossz a kategória :)



2013. júl. 17. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Magyarul nem láttam igényeset, csak ilyen Origo, Index és társaik legfeljebb. Angolul meg már nem kerestem, de a Google nem javasolt semmi érdekeset?

(Ami neked kell az specifikusabb kategória, mint a "medical informatics", health informatics címen a Wikipedia oldala elég jó, sok linkkel, nézz körül, hátha kidob valamit, ami az érdeklődési körödbe vág.)

2013. júl. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget! :) annyi a gondom, hogy sajnos angolul nem szeretnék olvasni, mert elég gyér az angol tudásom.. 19 éves lány vagyok, elvileg (24-én kiderül!!) molekuláris bionikára fogok járni.. csak érdekel a téma, szívesen olvasgatnék ilyeneket :)
2013. júl. 18. 17:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos a biológia (és annak minden ága), illetve a molekuláris tudományterületek nyelve az angol, ennélfogva javaslom, hogy feküdj rá erősen, különben jelentős lemaradásaid lesznek később. Az olvasás - főleg, ha érdekel a téma - jó gyakorlás. Később a szakirodalom már komolyabb falat lesz, ha ott kell "élesben" nekivágni, előfordulhat, hogy nem érted kellően a szöveget, nem tudod jól használni a meglévő tudásodat. Nagyon sok angol blogot, laikus beszámolót lehet a neten is találni, az újságírói stílus pedig mellőzi a legtöbb terminus technicust. (Bár azok javarésze eleve angol, nem is fordítják magyarra.)


24-én majd drukkolok, előre sok sikert! :)

2013. júl. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

ezt az 'elég gyér' kifejezést úgy értettem, hogy van egy középfokú angol nyelvvizsgám, társalgási szinten tudom az angolt.. de az ilyen írásokban található szakszavakat nem értem (de szerintem most MÉG nem is annyira fontos, majd az évek során megtanulom..)

köszönöm szépen a segítséget, még egyszer :)

2013. júl. 18. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!