Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Windows 7 újratelepítés:...

Halalfalo kérdése:

Windows 7 újratelepítés: internet beállítások?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy újra szeretném telepíteni a windows 7-et. Amikor egy éve kijöttek a szerelők a di gi-től, kb fél órát mókoltak azzal, hogy az internetet beállítsák. Úgy gondolom, hogy: vezérlőpult> hálózat és internet> hálózati és megosztási központ> új kapcsolat vagy hálózat beállítása> új hálózat beállítása. Elvileg itt kéne beállítani az internetet, mert itt megkeresi a konfigurálatlan internet eszközöket. Az lenne a kérdésem, hogy ez automatikusan fölismeri-e a kábelt? + még azt nem vágom, hogy a di gi-s szerelő miért hívta fel a központot és dumált velük öt percet valami regisztráció miatt? Remélem nem kell a netet újra regisztrálnom, és ezért újra kihívni a szerelőket. Bízom benne, hogy érthető voltam és nem beszéltem össze-vissza

2013. júl. 18. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:

A telepítéskor fel kell regisztrálni a modemet a Digi központjában, ennek semmi köze a gép beállításaihoz. Ez egy egyszeri feljelentkezés, onnantól kezdve ez ez aktív IP cím lesz, tehát ezzel semmi dolgod.

Feltelepül a Win 7, telepíted a LAN drivert és elvileg már lesz is kapcsolatot. Igaz, nekem T-Home kábel van, de gondolom a Digi is ugyanígy működik.

Beállításokkal akkor kell külön bajlódni, ha azt szeretnéd, hogy a gép a Windows indulásával ne csatlakozzon egyből a hálózatra, hanem "manuálisan" kelljen csatlakozni egy kattintással. Általában a Digisek így állítják be, ezt a baromságot soha nem értettem, de mindegy.

Szóval ne félj, menni fog az! De ha nem, a helpdesk segít, végtére is az a dolguk!

2013. júl. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. júl. 18. 12:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, ha nem lettem volna egyértelmű: a feljelentkezés a szolgáltatás telepítésére (internet bekötése a lakásba) vonatkozik, nem a Windowséra! :-)
2013. júl. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Vágom, csak tényleg nem tudtam, hogy felismeri-e. Most már oké :D
2013. júl. 18. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!