Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit csináljak, ha nincsen...

Mit csináljak, ha nincsen internet? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, h van egy routerem, amin van 4 port és emellett megosztja a netet. Nos, ez egész szombatig tökéletesen működött mind2 gépnél (1 laptop & 1 asztali), ám vasárnap az asztaliról elment a net, felhívtuk a kábelszolgáltatót, h mi lehet a gond? Nos, hát o azt mondták, h telepítsük fel a router driverét. Nos, nem értettem, eddig működött driver nélkül, de azért föltelepítettem. Ezutánse működött. Megint felhívtam a kábelszolgáltatót, amelynek ügyfélszolgálatán azt mondták, h náluk megy a szolgáltatás, és elhajtottak a pics*ba. Másnap, hétfőn (tegnap) már újraraktam a windowst az asztali gépen működött is, 1 napig!!!! Tehát ma, megint nem volt internet, és már tiszta ideg vagyok, mert a munkámból adódóan baromira kéne a net. Most a laptopról írok egyébként. Jajj, és a windows azt írja ki: A hozzáférési pont, az útválasztó vagy a kábelmodem és az internet közti kapcsolat megszakadt. És, h nincs adatforgalom, lépjek kapcsolatba a kábelszolgáltatómmal. Nem tudnátok nekem segíteni, h megoldjam?

2012. máj. 1. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:

az ilyen kábel szolgáltatok faszok mindig mondanak hülyeségeket


fogadjunk T-home a szolgáltato

2012. máj. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, digi.
2012. máj. 1. 13:09
 3/9 anonim ***** válasza:
mennyetek be szeméklyesen reklamálni holnap ha el akakr halytani akkor a fönökével akkaesz beszélni mond azt :D és akkor majd csinálnak valamit :)
2012. máj. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A routernek a konfigurációs oldalár fel tudsz menni?


A router "driverének" semmi köze nincs ehhez, mivel olyan elvileg nem is létezik... A router egy önálló eszköz, nem pedig egy számítógép periféria, szeretem amikor ekkora marhaságokat mondanak.


Abban viszont igazuk van, hogy náluk jó a dolog, a hiba a routerben vagy a gép beállításaiban lesz.

2012. máj. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez világos, de akkor miért működik az egyik nap, a másik nap már miért nem? És miért nem tudnak segíteni abban, h a szolgáltatásuk nálam megfelelően működjön? Gondolják, h majd fizetek egy olyan szolgáltatásért, amit nem is tudok megfelelően használni?
2012. máj. 1. 13:18
 6/9 P.O.C. ***** válasza:
100%

"Nos, hát o azt mondták, h telepítsük fel a router driverét. "


Egy router -nek nem kell driver. TCP/IP protokollon keresztül működik gyakorlatilag minden OS -el ami azt támogatja. Tehát ez a kijelentés egy igazi EPIC FAIL!


Az hogy az laptopon megy, és asztali nem. Inkább az asztali gép hibáját jelzi. De ez nem biztos addig, míg meg nem nézzük a router webes felületét laptopról rácsatlakozva (bővebb infóhoz tudni kéne a router pontos típusát).


Talán az asztali géppel beszedsz mindig valami vírust, vagy eleve vírusos Windows-t telepítesz (taknyolt kalóz változatoknál ez bizony nem ritka). Az is lehet, hogy a hálókarinak véres a torka vagy valami érinkezési hiba van.

2012. máj. 2. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem a szogáltató a hibás, nálad van a hiba, ha nem tudod kijavítani, szakember kell, a szolgáltató tud küldeni, de csak pénzért. Nem ő a hibás, ezért nem köteles megcsinálni ingyen.


Nálunk T-home van, borzalmas, most is olyan lassú, hogy 30 mp, mire bejön az oldal. Pedig 80 mb/s-os net.

2012. máj. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát, ott is nálad lesz a gond. :)

Itt a 25 megabites T csomag gond nélkül megy.

Néha-néha van egy kisebb kimaradás az igaz. (Minden héten hétfőn olyan éjfél körül, kb 20 perc max.)


De ez az itteni központ hibája.

Viszont amikor megy, akkor tökéletes, még túl is teljesíti a 25 megabitet!

2012. máj. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálam nincsen gond! Hát a modem is mutatja, hogy nincs bejövő jel a kábelről. Tudod milyen rossz a kábel mifelénk? Régen a 20 Mb/s-nak örülhettünk. Ez hülyeség, hogy nálatok a 25 Mb/s-os jól megy, az nálatok van, nálunk meg más központ van.
2012. máj. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!