Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Találkoztam a wellbid.com...

Fruzsi325 kérdése:

Találkoztam a wellbid.com nevű oldallal, melynek az a lényege, hogy azonnal kell licitálni és elvileg lehet 99 forintért fényképezőt venni, stb. Ti találkoztatok már ilyen oldallal és mik a tapasztalataitok, milyen hátulütőit ismeritek?

Figyelt kérdés
A lezárt aukciók közt sztártermékek szerepelnek pitiáner áron elkelve, vajon ez igaz? Esetleg van egy apró betűs rész,illetve leszívják a bankszámládat? Hallottam már ilyen pletykákat is sajnos.:(

#aukció #internetes vásárlás #internetes licitálás
2013. júl. 22. 10:37
1 2
 11/14 anonim válasza:

Tényleg nem átverés. És az aki nyer, jól jár.

az benne a trükk, hogy nem ingyenesen licitálsz, hanem bideket veszel x ezer ft-ért, hogy licitálhass. Minden egyes licitnél csökken a bidjeid száma.

De találkoztam egy jó példával, bemásolom ide:

"Mondjuk ha 5000 Ft-ért veszel bidet, akkor 10 forintba kerül 1 Ft-nyi licitemelés. Ha egy termék ára már 10 000 Ft, akkor az azt jelenti, hogy a licitálók együttesen 10 000 bidet használtak fel, azaz mintegy 100 000 Ft-ot. Plusz még a nyertes kifizeti a 10 000 Ft-ot is. Tehát ha egy termék 10 000 Ft-ért kel el, akkor a licitálók együttesen 110 000 Ft-ot hagynak ott a cégnél. Aki megnyeri, az tényleg nyer az adott üzleten, de hány licitálásnál kell otthagyni 5-10 ezer forintokat ahhoz, hogy végre te nyerd meg a következőt? Taktikázni is kell, hogy lehetőleg olyan dologra licitálj, ami kevés embernek tetszik. Ergo nem azt veszed meg, amire szükséged van, hanem ami taktikailag jó. Sokan programokat használnak arra, hogy az utolsó másodpercben licitáljanak, óriási összegeket százezer forintokat ölnek bele, és így tudnak esetleg középtávon nyereségesen kijönni az egészből. (Van, ahol maga a rendszer tartalmazza ezt az automatikus licitemelés funkciót.)

Szóval jól ki van ez találva. Kicsit olyan, mint a piramisjáték. Kevesen nyernek rajta, nagyon sokan veszítenek, ki többet, ki kevesebbet."

2014. dec. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Gáborffp032 válasza:
Meddig tart a licit,azt nemtudom.24.ora?
2015. máj. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Yankovich Aletta válasza:

Nagy kamu az az oldal.

Licitáltam majd vége lett a licitnek, én voltam az utolsó licitáló. Poton pénzért " nyertem " volna meg a terméket, de láss csodát vissza ugrott 10 percre és más licitló nyert. Nagyon kamu az egész oldal.

2020. márc. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Yankovich Aletta válasza:
Nem tudom már, hogy mennyi idő ameddig véget ér a licit, de senki se menjen bele. Nagyon sok pénzt le vesz mire TALÁN nyer valaki..
2020. márc. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!