Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Találkoztam a wellbid.com...

Fruzsi325 kérdése:

Találkoztam a wellbid.com nevű oldallal, melynek az a lényege, hogy azonnal kell licitálni és elvileg lehet 99 forintért fényképezőt venni, stb. Ti találkoztatok már ilyen oldallal és mik a tapasztalataitok, milyen hátulütőit ismeritek?

Figyelt kérdés
A lezárt aukciók közt sztártermékek szerepelnek pitiáner áron elkelve, vajon ez igaz? Esetleg van egy apró betűs rész,illetve leszívják a bankszámládat? Hallottam már ilyen pletykákat is sajnos.:(

#aukció #internetes vásárlás #internetes licitálás
2013. júl. 22. 10:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13%
Az ilyen és hasonló oldalak mind átverések. Adathalászat, stb. Ha egy ilyen oldalon egyszer megadod a bankszámla számod, és jóváhagyod a tranzakciót búcsút mondhatsz az összes pénzednek. Engem személy szerint mindig meglep, hogy még van ember aki becumizza ezeket az átveréseket.
2013. júl. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez is olyan, mint sok más: aki nyer (tegyük fel a bizalom kedvéért, hogy tényleg van ilyen, és nem mindig egy ál-nyertes van), az tényleg nyerHET. Ha nem nyersz, akkor viszont csak buksz a megvásárolt "licitálási lehetőségekkel".
2013. júl. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%
Megnéztem azt az oldalt. Az első mondat amibe belefutottam: "töltsd fel az egyenleged". :D Szóval miről is beszélünk? Aki ilyesmit bekajál, az meg is érdemli. :D
2013. júl. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
ÁÁhhh akkor jól sejtettem. Nekem is nagyon gyanús volt. :S Köszönöm a válaszaitokat! :)
2013. júl. 23. 10:56
 5/14 anonim válasza:
59%
Amúgy nem csalás. Vegyünk például egy laptopot amit pl. 60000 Ft-ért eladtak, és a bolti ára 460000 Ft. ez úgy éri meg nekik, hogy (ebben az esetben) 60e-szer licitáltak azaz 60e-szer 3 bid ment el az aukcióra. Az-az 240e. Ha ezt megszorzod 15-el (enyyi egy BID ára)akkor megkapod azt az összeget amit az oldal megkapott, és ez az összeg jóval nagyobb minta a termék (ebben az esetben: a laptop) ára. Ezért éri meg az üzemeltetőknek hogy "ilyen olcsón" adják el termékeiket.
2013. dec. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Hogy kicsit tisztábban láss, olvass el néhány "kötelezőt", pl: [link] vagy [link] Nem árt a játékelmélet és a pszichológia alapjaival sem tisztában lenni, különösen a befektetői magatartás vonatkozásában. Ez elég sok munka...

Hogy ez az oldal konkrétan átverés-e, vagy nem, nem tudom. Azt viszont igen, hogy nem minden ilyen oldal az. Az meg csacska beszéd, hogy internetes fizetés esetén lehúzzák a számládat! Az átverés - ha van - nem ott van.

Tehát: ha játszani akarsz, olvass (pl. Mérő László műveit tudom ajánlani), figyeld meg az oldalt (kik licitálnak, kik nyernek gyakran és mennyit költenek - ez is igen fáradságos dolog), keress más oldalakat (pl. Snipster) és hasonlítsd össze őket! Ha ezeket nem vállalod, ne próbálkozz egyik oldalon sem, kevesebb esélyed lesz, mint egy sima szerencsejátékban! Sok sikert!

P.S.: valaha a Telebid-en (később Swoopo) játszottam, nem volt semmiféle átverés. Egy hónapig készültem a belépésre, és durván 10 hónapot játszottam.

2014. jan. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
82%
Nincs semmiféle adathalászat és nem szívják le a számláról a pénzt!!!!!!!!!.....annyi az egész hogy te feltöltöd a BID-eket. Pl 7000FT-ért kapsz 500 BID-et!!....Ezek a BIDek a te úgymondj pontjaid. EZ NEM PÉNZ! .......viszont amikor rálicitálsz valamire akkor ott van a kép alatt hogy 6x vagy 9x pl stb!! (Most vegyük a 9x-et) Ez azt jelenti hogy ha te ráteszel a termékre 1FT-ot akkor az neked 9 db BIDet fog levonni. ...Tehát ha egy termék 100Ftért kel el, akkor az 9x100=900 BIDbe kerül összesen! Persze ez az összeg a licitálók számátol függ és azzal osztódik. Szóval ha 2en licitáltok akkor az fejenként 450 BID. Ha 3an, akkor az fejenként 300 Bid, és így tovább!!!! ...Ezek a Bidek nagyon könnyen elvesznek így ha valaki nem ért ahoz hogy hogyan kell licitálni! Pl ha te 1nél több termékre akarsz licitálni akkor azt elkönyvelheted magadba hogy nem fogsz nyerni! ....az egyetlen esély a nyerésre ha kinézel 1 dolgot és figyeled a licitversenyt! A megfelelő pillanatban kell beszálnod! Majdnem hogy a végén. ..A legtöbb ember vagy türelmetlen és már az elején beszáll és elfogynak a BIDek, vagy lekési az egészet! :D .....Nem átverés az oldal egyáltalán! .....Csupán nagy hozzáértés kell ha nem szánsz rá sok pénzt! .......Sajnos 500 Bid-del esélytelen szinte a nyerés. ...Ebből él meg az oldal! ....Hozzánemértő embernek csak akkor van esélye ha sok pénzt áldoz rá! ....De ha jobban belegondolsz és megveszed 95000Ftért a 10 000 BIDet, azzal könnyen megnyerhetsz egy 300 000FTos Tv-t! ....Ennél érthetőbben nemtudom leírni :D
2014. jún. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Tudomásom szerint a nyereményedet csak a személyi okmányaid másolatának elküldésével kapod meg. Milyen már?! Na "kösz"!
2014. júl. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Az összes ilyen oldal csaló, csak a pénzed veszted el rajta. Sajnos nincsen hatóság aki ellenőrizné őket (a wellbid is Cipruson van bejegyezve). A működésük egyszerű: addig licitál felül téged és másokat egy automata szkript, amíg nem keresnek eleget egy terméken. Ha ez nem sikerül, akkor "ő" nyeri meg a terméket, tehát így is keresnek rajta a bidek által. Ha Magyarországon lenne a cég és valaki foglalkozna egyáltalán ezekkel a milliárd forintokat forgató csalókkal, akkor minden egyes nyerést figyelne egy automata kliens oldali program, aztán bekopogna az APEH a listával, hogy hol van ez könyvelve.. de még erre se veszi senki a fáradtságot, pedig volt Magyarországon bejegyzett cég is ilyen profillal.
2014. aug. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 kri888 válasza:
Hello az első válaszolónak nincs igaza. Lehet hogy az ami a tv-ben van kamu de azért a Discoverinek reklámai azért nem hiszem hogy hazudik de nem sokára kipróbálo. És elmondom a tapasztalatom
2014. szept. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!