Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem találja az internetet....

Nem találja az internetet. Hogy kell?

Figyelt kérdés
Ujratelepítettem a gépem(win7 64 bit) és sehogyse akar csatlakozni az internethez. A többi gép ami rá van dugva a routerre azon van net. Linksys wrt120n kérlek segítsetek!:(

2013. júl. 29. 13:37
 1/10 halalfalo ***** válasza:

Heló, nekem nincs routerem, de én így csináltam meg:

vezérlőpult > hálózat és internet > internetbeállítások > kapcsolatok > hozzáadás

kiválasztod az internet tipusát (nekem szélessávú PPPoe)

beírod az internetszolgáltatótól kapott nevet és jelszót, megadod a kapcsolat nevét. Aztán újraindítottam a gépet, és a tálcán jobboldalt az internetes gombhoz a piros x helyett egy sárga háromszög került. Rányomtam a gombra és csatlakoztam a névvel és a jelszóval. Vezetékesnél így kell. Routerem még soha nem volt, de nem lehet nagy különbség.

2013. júl. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Szekerczés Roland válasza:
Nekem is volt ilyen meg kellet keresem a telepítőlemezt és ott az internet kártya telepítőjét kellet felrakni és kész
2013. júl. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szekerczés Roland válasza:
mármint a számítógép telepítőlemezét
2013. júl. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 P.O.C. ***** válasza:

#1: Ha routere van, akkor nehogy már a számítógéppel állítsa be a kapcsolatot.

A Windows újra telepítése semmilyen módon nem érinti a router beállításait. Az van amit a #2 mond, hiányzik a hálózati kártya drivere, ezt kell feltelepíteni. Ha nincs meg a driver lemez, megtalálod a laptop/alaplapgyártó honlapján. Ha vezetékes hálózati kártyáról van szó, akkor a driver feltelepítése után egyből menni fog a net. Ha pedig vezeték nélküli (Wi-Fi) kártyáról, előbb meg kell keresni a Linsys router Wi-Fi hálózatát, csatlakozni és megadni a Wi-Fi jelszót (ha van).

2013. júl. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
linksys wrt120n routerem van. Sajnos nincs meg a telepítő lemez.:( Tudnátok hozzá adni driver letöltési linket, ha kérhetem?:(
2013. júl. 29. 13:59
 6/10 P.O.C. ***** válasza:

Mint mondtam, nem a routerhez kell telepítőlemez, hanem a hálózati kártyához!


Ahhoz meg tudni kéne, pontosan milyen számítógépről van szó?

2013. júl. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Processzor: AMD A6 3650 F1

Memória: DDR3 1330 mhz

Videókártya: AMD RADEON HD 6530D

DirectX-verzió: DirectX 11

Op. rendszer: Windows 7

Alaplap: GIGABYTE GA-A55M-S2HP

Merevlemez: 250GB SAMSUNG HD 256GJ SATA2

Ház: fekete mATX

Tápegység: 400W ATC 12cm

2013. júl. 29. 14:15
 8/10 A kérdező kommentje:
Sikerült! :))) Ezer hála :'3 Számítástechnikában otthon vagyok, hardver, szoftver minden. De az a fránya internet... az a gyengém :).
2013. júl. 29. 14:32
 9/10 Lajos54 ***** válasza:

[link]

Egy kicsit legörgetve az oldalt, válaszd ki, hogy 32 vagy 64 bites a Windows 7-ed. Aztán már csak letölteni kell...

2013. júl. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Lajos54 ***** válasza:

Na pont elkéstem :)

De az a fontos, hogy megvan...

2013. júl. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!