Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Legjobb böngésző?

Legjobb böngésző?

Figyelt kérdés
2013. júl. 30. 11:35
 1/9 Lajos54 ***** válasza:

Olyan nincs. Vannak jobbak és kevésbé jobbak, de mindegyiknek van némi hibája.

Az más kérdés, hogy ki melyiket kedveli (de ebben sincs teljes egyetértés).

Én például leggyakrabban a Chrome-t használom az utóbbi időben, de van amihez inkább a Firefoxot, mert arra a célra a Chrome használhatatlan.

2013. júl. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
internet explorer,google chorme,mozilla firefox,safari,opera
2013. júl. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Magamnak Chrome -t használok, munkába Firefox -ot (jobbak a fejlesztőeszközei). Az iExplorer pedig nem böngésző. Az Opera is jóság, de eddig túl mereven ragaszkodott a szabványokhoz, jelenleg meg éppen alakul át, így még várok, hogy kiforrja magát az új motorral.
2013. júl. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az internet explorer is 1 jó böngésző csak te lehet,hogy még nem próbáltad ki
2013. júl. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Legjobb nincs -- melyiket kedveled, az a kérdés.


A Chrome-ot a gugli csinálja, gyors, felesleges menüktől mentes, sok kiterjesztés van.


Az Explorer Microsoft-os, a legújabb egész jóra sikerült. Máshogy kezeli a webszabványokat. Ha tetszik a metro/flat UI stílús, nem kell félni jó lesz neked.


Firefox nyílt forráskódú, sok kiterjesztéssel, kicsi kezelőfelülettel.


Opera... hasonló a Firefoxhoz kinézetben, de más böngészőmotor van benne.

2013. júl. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Lajos54 ***** válasza:

#4

Én nagyon sokáig használtam az IE-t, aztán kénytelen voltam rájönni, hogy van nála jobb, vagy talán megbízhatóbb (?) böngésző. Ez kb. akkor volt, amikor bejött a 8-as verzió, vagy nem sokkal utána. Volt olyan közösségi oldal, amibe az IE szinte "belefulladt", nem lehetett kivárni, míg rendesen megnyitotta. Másik (Chrome) viszont száguld vele. De volt olyan is, hogy a nem éppen mai gyerek HP szkennerem nem volt hajlandó tovább működni, amikor frissítettem az IE 8-ra. Ha leszedtem a gépről, utána működött szépen a szkenner. Természetesen a Microsoft szerint nem az ő hibájuk, hanem a HP-é, forduljak oda... Azóta ugyan már megoldódott (egy, a HP által kiadott újabb verziós kezelőprogrammal), nekem viszont az nem tetszik.

Persze, mint az elején is mondtam, kinek a pap...

2013. júl. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az IE nem követ semmiféle szabványt, vagy félreértelmezi azt, egy folyamatosan változó és fejlődő közegben évekkel van lemaradva, innentől kezdve nem alkalmas arra, hogy webböngészőnek hívjuk. Addig amíg az összes webes fejlesztés úgy néz ki, hogy "készítsük el böngészőkre valid módon majd később explorerre is" addig kissé viccesnek tartom, hogy azért hívjuk jó böngészőnek, mert sokan a mai napig lusták lecserélni és mert úgy-ahogy képes megjeleníteni az oldalakat.
2013. júl. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 i hate this world ***** válasza:
Opera
2013. júl. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos olyan nincsen, ahogyan írták itt előttem. Egy olyan böngésző sincsen ami mindenre jó lenne. Pl.: én leggyakrabban Mozillat használok, mert van egy kiegészítője mellyel online filmeket is letudok tölteni, így nem kell torrentekre, szerverekre ,,vadásznom" és fizetnem sem kell semmiért és ráadásul fele, sőt egyharmad akkora méretű flv, mp4 fájlokat kapok ami viszonylag jó minőség. Mivel mobilnetem van ezért ez igen csak fontos szempont. De viszont, ha feltölteni akarok vmit (küldeni mondjuk egy képet mailben), ahhoz kénytelen vagyok Chromeot vagy Operát használni, mert a Mozilla befagyasztja egy idő után a feltöltést. Még egy hátránya ennek a böngészőnek, hogy lassú, gyakran lefagy, néha ,,erőszakosan" kell leállítanom. Az Operának a nagy hátránya, hogy sok weboldalt vagy egyáltalán nem vagy csak részlegesen tölt be. Több példa most nem jut eszembe, rem. segítettem.
2013. júl. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!