Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Segítene valaki routert...

Segítene valaki routert beállítani?

Figyelt kérdés
Vettem egy routert tp-link wr740n tipusut és nem tudom beállítani! Azt mondta az eladó hogy össze kell csak dugni és jó lesz de mikor összedugm a telefonom jelzi a wifit és erős is a jel de net nem jön rajta gépen sem jön a net telepíteni próbáltam cd-vel de az utolsó lépésnél megakad. Talán a szolgáltatónak kell betelefonálni mert ilyet is hallottam? És mit kell neki mondani?

2013. aug. 16. 13:16
 1/6 soccerway ***** válasza:
2013. aug. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
néztem már ezt én is de nem tudtam megcsinálni irjatok már egy egyszerű megoldást
2013. aug. 16. 14:38
 3/6 soccerway ***** válasza:
meg kellene értened hogy működik, google, fórumok, ábrák akármi telev an vele az internet.
2013. aug. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 P.O.C. ***** válasza:

A szolgáltatót inkább ne hívd, ha kijönnek a szerelőik legalább annyit elkérnek, mint a router ára. A szolgáltató részéről meg semmilyen beállítás nem szükséges, hogy egy router működni tudjon.


A csodát meg ne várd, egyszerű megoldás nincs. Ez egy hálózati eszköz, minimálisan el kéne sajátítani néhány hálózati fogalmat, hogy később se csak tátsd a szád mikor baj van.

Az un. telepítő CD a legtöbbször használhatatlan, mert csak nagyon ideális körülmények között tud működni. Szerencsére webes felületen keresztül is beállítható a router, így legalább hamar fény derül a hibákra is, mint ha CD -vel geccsolnál.

Ha hajlandó vagy erőfeszítéseket tenni a problémád megoldása érdekében, kezdj el végre türelmesen olvasni!

Ez a leírás jó támpont lehet: [link]

2013. aug. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
végigmentem a lépéseken de ugyan az van.. laptop meg telo érzi a jelet erős is de nem ad netet.. asztali gép is érzi mert nem irja hogy hálózati kábel nincs bedzgva..mit tegyek?????????
2013. aug. 17. 18:34
 6/6 P.O.C. ***** válasza:
Hívj szakembert.
2013. aug. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!