Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Már van internetünk (modem,...

Csibti kérdése:

Már van internetünk (modem, wifi-s router) de kb 20m-re van a gép a router-től és elég gyakran akadozik a net.1-2-szer, de van, hogy minimum 10x újra kell csatlakoznom, hogy legyen net és általában tart 10 percig, aztán megint elmegy. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Gondoltam hogy felhozom kábellel de 2 gépre kellene és nem tudom hogy vennem kellene még egy router-t vagy switch is megteszi? Melyik lenne jobb megoldás?
2013. aug. 16. 22:15
 1/5 SimkoL ***** válasza:
Léteznek WI-Fi erősítők, átjátszók, 'félúton' beteszel egyet.
2013. aug. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A baj a 20 méterrel lesz. Próbáld meg kábellel vagy drágább, minsőgibb N-es Wifi routerrel.
2013. aug. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha gyenge a routered, akkor cserélsz jobb routerre (10k körüli 3 antennás), vagy cserélsz jobb antennára (~10dB körülire, de a csatlakozóra figyelj).


Beiktatsz egy jelismétlőt, pl.:

[link]

2013. aug. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A jelerősséggel nincs semmi gondom (4-5-ös, tehát majdnem mindig fullon van). Így szerintem nem érnék semmit a jelerősítővel. Sajnos nem az én netem, routerem, így nem tudok belebonyolódni ilyen cserébe. A router am egy 3 antennás ASUS(pontos márkát nem tudok). Kábellel próbálnám meg, de 2 gépre kellene. Lehet jobban járok ha veszek két 20-25m-es kábelt és nem iktatok közbe semmi mást?
2013. aug. 17. 16:48
 5/5 anonim ***** válasza:
A router lehet, hogy elég erős jelet tud küldeni, de a gép (laptop?) adóvevője nem biztos hogy elég...
2013. aug. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!