Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hipernetet szeretnék venni,...

Hipernetet szeretnék venni, melyik lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

[link]


Konkrétan az adatforgalmi keret érdekelne, mármint az, hogy mennyi számít elég jónak. Kollégista leszek jövőre, és úgy néz ki, hogy a koliban nincs net, a suliban meg le van kódolva a wifi, és laptopot pedig vinni szeretnék.


2013. aug. 21. 23:17
 1/3 anonim ***** válasza:

A 3giga az sztem fika egy hónapra, és a sebessége is semmi.

Az 5-10 giga, ha csak mélezegetsz, meg alapszinten netezel, jutubozol, töltögetsz, és annak már a sebessége is jó (20Mbittel ~félóra egy dvd).

Ha viszont sokat akarsz netezni (napi szinten), akkor a 15-30gigásat válaszd, bár az se kihasználhatatlan, de az már vmi.


Ha bizonytalan vagy, akkor sztem válaszd az 5gigást, v. max. a 10 gigást, és ha akarod sztem felfelé vszeg módosíthatsz a hűségidőn belül is, de lefelé már nem biztos - de azért ezt érdeklődd meg előtte.

2013. aug. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem sok időm lesz a koliban, mert 8 órám lesz egy nap, utána szilencium, vacsora, és utána egy kevés időm van netezni talán. Arra kellene nekem a net, hogy van egy forma 1-es facebook oldalam, és azt szeretném frissen tartani, töltögetni nem nagyon akarok, max youtube, meg ilyen böngészős játékokra felmenni napi szinten 1x-2x. Arra elég lenne az 5gb-s? És ez kb hány órának felel meg, ha folyamatosan használják?
2013. aug. 21. 23:57
 3/3 anonim válasza:

Nekem két évig volt Hipernet 7-es csomagom és nagyon nem voltam vele megelégedve.


Gyakorlatilag már azért is korlátoznak, ha elfingod magad a gép előtt, bár állítólag csak az FTP, YouTube és a torrent számít "extrém használatnak" a Telenornál. Nálam spontán Facebook-ozás közben jelzett a rendszer, hogy elfogyott a keret, pedig semmi nem ment a háttérben, csak maga az Facebook volt megjelenítve a böngészőben. Az ezután jövő 32kbit-es sebességlassítás pedig szerintem nevetséges, gyakorlatilag használhatatlanul lassú, ezzel az erővel le is kapcsolhatták volna a netet.


Ha rám hallgatsz, akkor keresel a koli környékén kódolatlan WiFi-t, odaülsz a laptoppal és azt használod. Az ingyen van, a Telenorra költendő pénzt meg elkajálhatod/elihatod. ;)

2013. szept. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!