Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nincs hálózati átjáró...

Miért nincs hálózati átjáró és DNS?

Figyelt kérdés

A következő problémával fordulnák hozzátok. Rendelkezem egy routeres szélessávú kapcsolattal (tehát a router egy kábelen keresztül közvetlenül kapcsolódik az alaplap netes foglalatába) de a beállított kapcsolat azt a hiba üzenetet írja ki hogy "nincs kapcsolat vagy korlátozott" - emellett ha megnézem a tulajdonságait akkor az alapértelmezett átjáró, a DNS valamint WNS cím üresen vannak viszont saját IP cím stb ezeken kívül meg vannak adva. Amikor PPoE akarok csatlakozni (a felh.név és jelszó megadása után persze) kidob egy 678-as hibaüzenetet (távoli gép nem válaszol).

Az alaplapom egy MSI P6N platinum ami nVIDIA nForce 650i chipsettel rendelkezik - ezt csak azért írom hátha jól jön egy plusz információ. A segítségeteket előre is köszönöm, természetesen jutalmul adok zöldet mindenkinek aki időt szánt rám.



2013. szept. 6. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:

???

Hol nincs? gépen vagy routeren? (nem kevered véletlen a routert és a modemet?)(modem -> router -> gép VAgy Modem -> Gép)


DNS nem kell, átjárót is meg szokta találni.

Szerintem ütközik az ip kiosztás protokoll..

A routeren kapcsold be hogy ossza a DHPC-t a gépen meg hogy DHPCről kapja az ip-t. ha meg van adva a gépnek ip akkor static lan ra állítgass be mindent, de szerintem az első egyszerűbb.

és a router csatlakozzon a PPoE kapcsolathoz, ne a gép!

Bocs, de kicsit értelmetlenül van amit írtál, vagy csak én nem tudom értelmezni!

2013. szept. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

Hálózati átjáró: akkor kell ha több bonyolultabb hálózat van egybekötve, kb. 10-20 gépes Lanoknál ahol 2-3 router , meg egyéb eszköz van összekötve, hogy ne tévedjen el a kérés. Proxy...

DNS meg a névfeloldás, az ált. csak lanos intranetes rendszereknél használják, pl. cégeknél belső webportáloknál... (ez értelmezi pl. hogy google.hu nak mi a IP. címe és kapcsolódik).

Hoszú téma mindkettő, de alapesetben egy otthoni natur gépen mind a kettőnek üressen kell lenie, ill. ált ugy van.

2013. szept. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem. A nethez két gép is kapcsolódik külön külön kábellel ezért gondoltam hogy kell átjáró. A DHCP is be van állítva a gépemen. A router beállításokhoz nem értek, sem az eszközön sem a gépemen nincsenek olyan opciók hogy bármit tudjak babrálni rajta asszem..

A hálózati kapcsolat dob ki egy ilyen üzenetet a tálcán hogy nincs kapcsolat vagy korlátozott.

Amit meg mondtál hogy routerrel kapcsolódjak.. nos én azt tettem hogy létrehoztam egy új kapcsolatot ami PPoE-n keresztül akar kapcsolódni a jelszó megadás után és az írja ki a 678-as üzenetet.

2013. szept. 6. 14:46
 4/4 anonim ***** válasza:

???

egyre erősebb a gyanúm hogy a modemet hívod routernek. :)

2013. szept. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!