Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha felmegyek egy weboldalra,...

Ha felmegyek egy weboldalra, akkor lát (hat) ja az az ember az IP címemet vagy bármi olyan adatot a laptopomról/? , amely alapján be tudja azonosítani azt, hogy én jártam a weboldalán?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor hogy működik ez? Az az adat(?), ami látható a gépemről, azt én is tudhatom valahonnan? pl.az IP-címemet?
2009. nov. 3. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha felmész egy weboldalra, akkor a webszerver logolja a hozzáférés idejét, a böngésződ (esetleg oprendszered) típusát és az IP címed. Viszont egy IP nem elegendő ahhoz, hogy megtudjon rólad személyes infókat "az ember", max. whoisolhatja (a szolgáltatód kilétére deríthet fényt), ami által esetleg következtethet dolgokra. No para.
2009. nov. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
És ha valamilyen bűncselekmény esete forogna fenn, akkor a szolgáltató köteles kiadni az adataidat a hatóságoknak.
2009. nov. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
10:50: igaz, igaz, bár ezt fel se tételeztem :D
2009. nov. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért ennél kicsit többet lát a honlapgazda. Mert pl. látja a monitor felbontását is, de látja a számítógép NEVÉT is, amelyet telepítéskor megadsz.
2009. nov. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"bármi olyan adatot a laptopomról" - nálam a 'bármi olyan adat' ebben az esetben olyan privát adatnaknak értendő, mint a név/lakcím/telefonszám, tehát a beazonosíthatóság.


Mindazonáltal fenntartom, h. a "Számítógép neve" sem derül ki.

2009. nov. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na igaz a weszerver loggolja ezeket a infokat rólad :ip cim vagyis hogy hol lax kontinens ország várok host név op rendszer internet szolgáltató képernyő felbontás és kevésszer de slőfordul a virusirtó onfoja is!!!
2009. nov. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!