Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy tudnám kikapcsolni a...

Hogy tudnám kikapcsolni a jelszókérést a wifin?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem értek ezekhez, de nem tudjuk a jelszót, és nem tudjuk mit csinálhatnánk. Ha kikapcsolnánk akkor jelszó nélkül is lehetne wifizni, bár akkor biztos más is használná, de mindegy. Kerestünk reset gombot azon az akármin, de egyszerűen nincs rajta. Tényleg nincs. Az egyik gépen meg van jegyezve a jelszó, az csatlakozik magától, de azon se tudom lehetne-e vmit csinálni. Az egy nagyon szar gép, nagyon régi, van egy program ami feltörné és akkor megtudnánk a jelszót, de nem működik azon a gépen a program. Meg valami weboldalról is olvastam, ahol kiírná a jelszót, de oda is be kell lépni, és oda se tudunk.
2013. szept. 10. 21:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Milyen router ez?

- ez alapján meg tudjuk mondani, hol keresd a reset gombot

- hogyan éred el az admin felületet, ahol átállíthatod a jelszót

- illetve be tudjuk linkelni a kézikönyvét

2013. szept. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ne lopd a WI-FI-t!
2013. szept. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Már régebben kiírtam egy kérdést, akkor ezt is megmondtam, meg rákerestem de tényleg nincs rajta reset gomb. Az admin felülethez meg gondolom kell valami felhasználónév meg jelszó, de azt se tudjuk. De mindjárt megnézem milyen router.

Nem lopom a wifit, ez a mi wifink!

2013. szept. 10. 21:39
 4/17 A kérdező kommentje:

"Belkin wireless g router 2.4 ghz 802.11 g"

Van egy másik valami is, nem tudom az mi, de az "motorola sb5101e surfboard cable modem".

2013. szept. 10. 21:42
 5/17 anonim ***** válasza:

Hát típusszámot kéne keresni a dobozkán, talán az alján rá van írva.


2 kézikönyvet találtam Belkin router-hez:

[link]

[link]


Nem ezek közül valamelyik?


A 10.-12. oldal környékén van egy sematikus ábra, ahol látszik a reset gomb.


Nehezen tudom elképzelni, hogy nincs rajta, tehát ezek alapján nézd meg még egyszer szerintem.


Egyébként az admin felületre a kézikönyv szerint üres jelszóval tudsz belépni alapesetben, próbáltad ezt is?

2013. szept. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszii, a 2. kézikönyv az. Megvan a reset, de én azt hittem valami normális gomb, erre csak ilyen pici pötty, nem gomb, és csak egy rotring hegyével lehetett benyomni, akkora. De így is jelszót kért eleinte, pedig nyomtam én röviden, hosszan, mindenhogy. Most meg nem találja se a gép se a telefon a wifit, eltűnt.
2013. szept. 10. 23:11
 7/17 Lajos54 ***** válasza:

Ha "eltűnt" a wifi, ez azt jelenti, hogy az első lépés sikerült. Vagyis megtörtént a Reset, alaphelyzetre állt vissza a router. Most konfigurálni kell, amihez a linkelt leírás adhat segítséget. (vagyis beállítani a felhasználó nevet és az új jelszót). Bár angolul van, a képek elég "beszédesek", szerintem sikerülni fog.

Ha esetleg mégsem megy, itt egy magyar leírás, ami bár más routerhez van, de a lényeg ugyanaz, és magyarul:

[link]

2013. szept. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Lajos54 ***** válasza:
Ja, és az a "másik valami", az egy kábel-modem, ezek szerint kábelneted van. Vagyis TV-kábelen érkezik a jel. Ez annyiból jó, hogy nem kell külön belépés és hasonlók, mint mondjuk az ADSL-nél.
2013. szept. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szerintem itt megtalálod a megoldást:

[link]

2013. szept. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Én tényleg nagyon hülye vagyok, még mindig nem tudom mit csináljak. Hála az utolsó válaszolónak van magyar nyelvű kézikönyv, mert angolul nem tudok. De nekem az sem mond sokat. Most akkor telepítsem a routert vagy mi? De már egyszer régen telepítve lett. Meg valami nem tudom mit kell futtatni, de az mégis hol van a gépen? Azt se tudom mi az. Van az mikor azt az IP-t kell beírni a keresőbe, de nekem akkor nem talál semmit. Mondja h csak a számot írjuk be, semmi mást, nyomjunk entert. De nekem nem talál akkor olyan oldalt. Azt a számot írtam be, ami a kézikönyvbe van. Az a másik oldal, amit linkeltél (Lajos54), azt írja a router alján is rajta van, de ott nincs rajta, vagy legalábbis én nem látom sehol.
2013. szept. 11. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!