Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » E-mailrendszeremet tegnap...

E-mailrendszeremet tegnap megpróbálták feltörni, mitől kell tartanom ezek után? Hogy élhetnek vissza? Van mitől tartanom?!

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam egy figyelmeztető üzenetet az emailrendszeremtől,h felpróbálták törni az e-mailemet xy időben (pontos dátum, óra), Kaliforniából és még az IP cím is ott van. NAGYON MEGIJEDTEM!

Abban az időben, valóban nem is tartózkodtam internet előtt, azóta be se jelentkeztem, most kb negyed órája és sokkolt kissé ez az üzenet!

A kérdésem az lenne,hogy vajon megbízható a gmail ilyenféle üzenete?

Vajon most akkor csak MEGPRÓBÁLTÁK VAGY FEL IS TÖRHETTÉK?!

Mire kell egy más kontinensen élő embernek az én e-mail címem? Hogy találhatott pont erre a címre?! Nem jártam külföldön, ismerősöm sincs arra ...

Vannak elég fontos dolgok a beérkező üzeneteim között (banki dolgok, így személyes adatok is, nem kevés), vajon ezekkel visszaélhetnek?


Tudom, sok a kérdés,de megköszönném,ha valaki felvilágosítana és ESETLEG olyan információkkal is szolgálna, amire rá se kérdeztem, de fontos lehetne!



#Gmail #email feltörése #jelszófeltörése
2013. szept. 14. 09:30
 1/2 anti paladin ***** válasza:

Nem kell megijedni, előfordul az ilyen. Erős jelszóval védekezhetsz ellene. A gmail megbízható de ha netán bármi link van benne, ne kattints rá amíg meg nem bizonyosodsz, hogy nem valami átverés.

Mire kell az emil címed? Például a banki adataid miatt, egy számlaszámmal már lehet csinálni ezt azt. Honnan van? Vannak emilcímeket tartalmazó adatbázisok amiket kb. bárki megvehet.


Itt egy link ahol meg tudod nézni az emil fiók aktivitását, így meg tudod nézni bejutott-e az elkövető:


[link]

2013. szept. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, és a linket, már megnyitottam,de még nem csináltam rajta semmit...
2013. szept. 14. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!