Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A wi-fi nem tud csatlakozni...

A wi-fi nem tud csatlakozni semmihez, pedig lenne rengeteg lehetőség. Hogyan orvosolható a probléma?

Figyelt kérdés
Akitől kaptam a laptopot mondta, hogy régi protokoll miatt nem tud csatlakozni, de ez megoldható. A laptop régi, 2006 -os. Ha beadom egy informatikai szaküzletbe, akkor kb mennyiért csinálják meg? Köszi a válaszokat :)

2013. szept. 17. 19:16
 1/10 P.O.C. ***** válasza:

Pontosan milyen típusú laptop? Milyen operációs rendszer van rajta, hányas javítócsomaggal?

Szervizbe ne vidd, mert lehúznak egy csomó pénzel. Akkor már inkább új Wi-Fi adaptert vegyél hozzá 2500 Ft -ért ha minden kötél szakad.

2013. szept. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, hogy válaszoltál. :) A laptop márkája: DELL, op. rendsz: windows xp. A javítócsomagról nem tudok semmit sajnos, nem értek hozzá.
2013. szept. 17. 20:06
 3/10 P.O.C. ***** válasza:

Nem csak márkája van, hanem típusa. Biztos leolvasható a címkéjéről. Ami a javítócsomag verziót illeti: Start --> Vezérlőpult (klasszikus nézet) --> Rendszer

Itt az általános fülön kiírja.

2013. szept. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azt tettem amit mondtál, ennyit sikerült összehoznom:


Rendszer: Microsoft XP Prof.

2002-es verzió

Szervizcsomag 2


Számítógép:

Mobile Intel(R) Pentium (R)

III CPU - M 933MHz

930 MHz, 376 MB RAM


... a típust a papír kopásának hiányában nem tudtam leolvasni csak valami ilyesmi: DELL professional ... köszi

2013. szept. 17. 21:32
 5/10 P.O.C. ***** válasza:

Ez a laptop sajnos távolról se 2006 -os gyártmány. Pentium 3 -as processzorral valamikor az ezredforduló környékén árultak laptopokat újonnan. Az hogy SP2 -es XP van rajta, az magyarázat lehet arra hogy nem támogatja a WPA2 titkosítást, mert ahhoz már SP3 kéne. Egyébként hardver oldalról is támogatnia kell a Wi-Fi adapternek a WPA -t.

Szerintem venni kell hozzá külön USB -s Wi-Fi adaptert és felrakni a SP3 -at a Windowshoz, addig nem tudsz csatlakozni a Wi-Fi -khez.

2013. szept. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Megmondod légyszi, hogy mi az az sp3? Mennyibe kerül?
2013. szept. 17. 23:32
 7/10 P.O.C. ***** válasza:
SP=Service Pack. Az operációs rendszer javítócsomagja. És ingyenes. [link]
2013. szept. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én Win XP 64-bit SP1-el is tudtam WPE-s wifihez csatlakozni, szóval nem a szervizcsomaggal van baja annak a gépnek.


Nyomd meg a Windows embléma + R billentyűket, ird be, hogy dxdiag, és olvasd le, hogy mit ir ki a rendszer tipusánál, majd ird ide.


Ja, és azt is csináld már meg, hogy frissited a vezetéknélküli hálózati adaptered illesztőprogramját, mert szerintem az is régi, és frissitened kellene.

Ha nem tudnád, hogy kell, segitek:


Windows operációs rendszer alól így lehet megkeresni bármely ismeretlen hardware pontos típusát.


Windows embléma + R billentyű egyidejű lenyomása ---> Beírod a "devmgmt.msc" parancsot, mely behozza az eszközkezelőt.


Itt kiválasztod a kérdéses hardwaret, mely vagy a hálózati adapterek kategória, vagy egy sárga kérdőjellel jelezve az egyéb kategória alatt lesz megtalálható függően attól, hogy felismeri-e éppen az operációs rendszer, vagy sem.

Ha megtaláltad, duplaklikk rá, ---> részletek lapfül ---> "Hardverazonositók" lenyiló menü


A fehér ablakban ez behozza a kérdéses hardware gyári azonositókódjait, amit ha vágólapra másolsz Ctrl+C billentyűkombinációval, majd beilleszted Google keresőbe, a releváns találatok között sok helyen behozza majd az adott hardware pontos tipusát, illetve illesztőprogramjait.


Elméletileg a Windows Vistától újabb Windows operációs rendszerek már mind ezen alapuló automatizált kereséssel múködnének, és igy találják meg sok esetben maguktól az illesztőprogramot egy új hardwarehez, még akkor is, ha az teljesen ismeretlen, noha elég sokszor még ez is elég rosszul működik, és a manuális, kézi keresés és telepités a legbiztosabb.

2013. szept. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 P.O.C. ***** válasza:

"Én Win XP 64-bit SP1-el is tudtam WPE-s wifihez csatlakozni, szóval nem a szervizcsomaggal van baja annak a gépnek."


A Wi-Fi adapter saját szoftverével, akár Windows 98 alól is lehet csatlakozni WPA2 -höz is. Ha viszont csak a Windows saját Wi-Fi kezelője van (WZC), akkor kellenek az újabb javítócsomagok.

2013. szept. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi a segítséget. Amit leírtál megcsinálom, amint nyugodtan neki tudok ülni. Most egy érdekes hibaüzenetet kaptam: [link]


tulajdonképpen hasonló üzenetekel kapok, pl dll error. most lett újratéve a windows és rengetegszer ezt a piros x-et látom, ha futtatni szeretnék valami letöltött dolgot, pl skype. nagyon rendesek vagytok, hogy segítetek

2013. szept. 25. 01:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!