Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Valóban ez a facebook értelme?

Valóban ez a facebook értelme?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy közösségi oldal. De vannak emberek, akik egymás szomszédságában vannak, és mégis a facebook-on beszélik meg a problémáikat és, hogy mi volt aznap. Pedig csak pár lépés lenne, hogy átmenjenek egymáshoz.


Az emberek itt boldog-boldogtalannak osszák meg vágyaikat, problémáikat, tudja az egész világ, mi történt velük.


Arról nem is beszélve, hogy a szerelmi életüket is mindenkivel megosszák szerte a világban, ha egymással beszélgetnek.


Szerintem a facebook unatkozóknak és 10-en éveseknek való.



2013. okt. 7. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a Facebookot keveset használom, amikor fentvagyok általában a suli végett, meg TÁVOLI ismerősökkel tartom rajta a kapcsolatot. Amúgy teljesen egyet értek veled. Sok olyan ismerősöm van akiknek több száz esetleg több ezer ismerősük van. Nemtudom, hogy mire mennek vele, hisz a legtöbbet nem is ismerik!
2013. okt. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. okt. 7. 21:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Sztem lehet ésszel is használni. Én pl hírolvasónak használom, haditechnikai, számítástechnikai dolgok, filmvilág, wtcc, egyéb sportok, repülés, minden megjelenik ami érdekel.


Az ismerősökről mindről le vagyok iratkozva így nem érdekel ki mikor mit oszt meg, nem látom, nem is zavar. Csak pár ismerőssel beszélek, többnyire chat ki is van kapcsolva, viszont ha valami kell, akkor ott tudnak írni nekem. Képeket sem teszek fel ezret, csak néhányat, általában valami másokkal közöset, hogy itt jártam épp vagy ott.


Ami pozitívum, hogy így tudom mikor milyen rendezvények, kiállítások lesznek, vagy akár bulik, amit felajánl és el tudok menni.


Szerintem ez olyan, hogy mindenkinek jó a facebook, az már az egyén baja, ha nem tudja helyén kezelni, vagy ez jelenti neki az életet.

2013. okt. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi az a facebook?
2013. okt. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

engem ez hozott össze a mostani barátnőmmel, akivel évek óta szeretjük egymást. suliban is beszéltünk, aztán facebookon tartottuk később a kapcsolatot, mert más suliba mentem át. aztán újból összejöttünk egy suliba, és azóta együtt vagyunk :)

néha jó a face, de egyébként nem rajongok érte...

2013. okt. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem igen erősen egyénfüggő, hogy ki mire, hogyan használja a Facebookot. Tényleg vannak, akik az általad vázolt módon viselkednek, de értelmes dolgokra is lehet használi a Facebookot, és körültekintőbben.

Például én csak olyan embereket jelölök meg ill. igazolok vissza, akiket ismerek és szeetném is a kapcsolatot tartani velük. Így elég csekély az ismerőseim száma, de nem zavar ha cikinek tartják. Vannak köztük távoli rokonok is az ország másik végéből, akikkel személyesen kb. öt évben egyszer találkozok. Amúgy én nem vagyok egy társasági ember, és a neten könnyebben meg tudok nyílni :). Számomra talán ez az egyik legnagyobb előnye a közösségi oldalaknak.

Sokszor olyanokkal is itt kommunikálok, akikkel több lehetőségem lenne találkozni, de vannak dolgok, amiket könnyebb itt megmutatni másoknak pl. ha találsz egy érdekes cikket, vagy valami fontos infót, meg akarod mutatni a kedvenc zenédet, filmedet, meg amik érdekelnek...

Azt is felettébb haszosnak tartom, hogy manapság már minen magára valamit adó oldalnak van Facebook oldala, így ha lájkolod a kedvenc weboldalaidat, egy helyen értesülhetsz az összes írásról, ami megjelenik rajtuk. Első kézből értesülhetsz a kedvenc zenei előadóid híreirő is például.

Vannak csoportok, közösségek is, amelyek révén kapcsolatba léphetsz azonos érdeklődésű, vagy bármilyen közös tulajdonsággal rendelkező emberekkel. Mondjuk létrehoznak egy zárt csoportot egy iskolai osztálynak, és ott mindenki értesülhet infókról, elküldik a házit a hiányzóknak, a tanárok feltölthetik az órai vázlatot a jegyzeteik közé, stb.

Egy kicsit hosszú lett, a lényeg, hogy jobban is ki lehetne használni a Facebook lehetőségeit, ha érdekelné az embereket.

2013. okt. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Szerintem a facebook unatkozóknak és 10-en éveseknek való."


Az, hogy te többségében ilyen embereket és viselkedést látsz a Facebook-on, nem a Facebook-ot minősíti, hanem ezeket az embereket.


Ahogy már elhangzott, lehet ésszel használni a Facebook-ot. És rengetegen ésszel is használják.


Egy picit nézz körbe a világban: egyre több reklám végén van ott a kék logó az 'f' betűvel, a híradókban egyre többször hangzik el, hogy a politikus a közösségi oldalán írt ki valamit, oda tett fel videót, stb.


Itt is látszik a Facebook értelme: egy központi hely, ahol hatalmas az információ terjedés szélessége és sebessége (exponenciális).

2013. okt. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!