Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » UPC Internet szakadozás,...

UPC Internet szakadozás, lassulás, másnak is?

Figyelt kérdés

2 hónapja váltottunk 120/10MB-os internetre, azóta folyamatosan, rendszertelen időpontokban megszakad, vagy lassul a kapcsolat, de a modemen (amit a UPC adott és egybe van építve a routerrel) minden led világít, mintha minden rendben lenne.

Azóta izzik a telefonvonal, már 2 alkalommal küldtek szakit, de legutóbb azt mondta, idézem: "többet ne telefonáljanak, mert nem tudom a hibát elhárítani." Az ügyintézők is össze-vissza beszélnek. Az egyik állítja, hogy tudnak a problémáról és készül egy új szoftver a modemhez, a másiknak fogalma sincs miről beszélek. Továbbá: folyamatosan mérem a sebességet, ami eddig egy esetben volt 80 fölött, az átlag 40-50 és egy alkalommal a garantált 30 alá esett. Akinek ilyen problémája van az jelezze ha sikerült megoldania, vagy jelentkezzen, mert szeretnék alaposabban az ügy után nézni. Innen-onnan hallani, hogy hibás a termék. Akkor pedig ez egy országos átverés!



2013. okt. 28. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem nem szakadozik, nem akadozik, megy kb bármikor annyival, amennyiért fizetek. Igaz nem 120/10, csak 30/3, de mégis... mi az amire nem elég a 30/3? Mert én ezen letöltök, játszok, bármit csinálok.

Kábelt (gép és modem között) cseréltél már? A hálókártya a gépben gigabites? Vagy ha wifi, akkor van rendesen térerő, nem zavarja más router?

2013. okt. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Élő adást streamelek, pontosabban csak szeretnék streamelni, de akadozik, vagy behal az adás. Jelenleg ebben a csomagban van a legjobb feltöltési sebesség, ami nekem még megfizethető.


Vezetékes formában is megszakad a kapcsolat, nem csak wifin.

Ahogy írtam volt kint 2x a szaki, (sőt holnap jön harmadjára) mindent átnéztünk, nem tudja mi a hiba.



Kérem csak azok írjanak, akiknek hasonló problémájuk van.

Köszönöm!

2013. okt. 28. 15:19
 3/5 IceTech válasza:
Mi is két hónapja használjuk ezt az egybe router wifi upc beltérit. Folyamatosan akadozik van, hogy egyáltalán nem tud letölteni oldalt. Már én is jeleztem tegnap voltak kint először semmi változás folyamatosan mérem én is a sebességet, de az viszonylag elfogatható. Sajnos van egy sanda gyanúm, hogy hibás lehet ez az új wifis modem. Nemtom nagyon idegesítő.Nyíregyházáról.írok amúgy és én is várom a segítséget.
2014. szept. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi T-nél voltunk nemrég, és rendszeres volt a net szakadás. Most váltottunk UPC-re (csak 30/3-as csomag), és ugyanez a helyzet. Én itthonról dolgoznék VPN + távoli asztalon keresztül és elég idegesítő tud lenni a dolog időnként.


Pár napja azt csinálom, hogy amikor megy a gépem, 5 másodpercenként pingetem a UPC szerverét, az eredményt fájlba írom. Az elmúlt 26 órányi teszt alatt a küldött csomagok 3%-a elveszett. Rendszeres, hogy a percenként kiküldött 12 csomagból csak 11 jön vissza, eddig 3-szor volt, hogy 1 percnél hosszabb ideig nem volt elérhető a UPC szervere.

2016. nov. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, valamit elszámoltam. A 18792 csomagból 144 nem jött vissza. Ez csak 0,766%.
2016. nov. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!