Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internet lassulás 2 router miatt?

Sün18 kérdése:

Internet lassulás 2 router miatt?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám hogy eddig a modemből a routerbe ment a LAN kábel és így minden tökéletes volt(volt amikor 7,2 MB/s-el töltöttem)Így nézett ki: [link] . Most a problémám a következő: vettünk egy LG smart (okos) TV-t és hogy ennek legyen internet kapcsolata be iktattam egy régi kis teljesítményű routert, ami csak azért van h megossza a LAN kábelt több felé( [link] ), az lehetséges hogy nálam ezért lassult be a WIFI-s internet, a fent lévő nagy teljesitményüre csatlakozok továbbra is ami, eddig is üzemben volt (most örülök ha 5 MB/s-el jön le a film pl.). Van valami megoldás a Lassulás ellen? Esetleg ha lentre is vennék egy nagy teljesítményű routert?

2013. júl. 29. 01:10
 1/4 A kérdező kommentje:
Nézzétek el nekem a Paintet nem vagyok nagy művész, szerintem a lényeg ebből is látszik. :)
2013. júl. 29. 01:11
 2/4 anonim ***** válasza:

Eleve logikus, hogy ha valami több felé oszlik el, az lassabb lesz. Ezt remélem, nem kell nagyon magyarázni.

Mellékes dolog, hogy az se fogja az adatforgalom sebességét növelni, ha megbonyolítod a hálózati infrastruktúrát. (Alapszabály: a minimálisnál szükségesnél több eszközt ne használj fel!)

Egyébként meg azért sírsz, hogy egy átlagos film nem 20, hanem 25 perc alatt jön le? Úgy, hogy be lett iktatva még egy felhasználó? Tudod, ha valamit többen használnak, ott bizony azon osztozni kell, nem követelhetsz mindent magadnak.

További mellékes megjegyzés, hogy a routereknél nincs igazán értelme teljesítményről beszélni. A router kap egy jelet, aztán azt továbbítja, amerre kell. Persze, van egy maximális sebessége, de ez még a leggyengébb routereknélis jóval nagyobb, mint a neted sebessége.

Utolsó megjegyzés: miért kellett a plusz router? Miért nem lehetett a routerből levezetni a kábelt a tévéhez? (Technikailag gondolom, hogy nem okozott volna nehézséget, hiszen eleve felvinni a kábelt sikerült.) A routerben meg ugye több kábelt is beledughatsz...


Hogy van-e valami megoldás? Igen! Iktasd ki apuci smart tv-jét, köss vissza mindent úgy, ahogy eredetileg volt, és láss csodát: újra 25 helyett 20 perc alatt tölthetsz le egy filmet! (Egészen addig, ameddig szüleid emiatt a húzás miatt el nem tiltanak a nettől.)

Másik megoldás: fizessetek elő nagyobb csomagra...

2013. júl. 29. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De ha a TV-n sem megy az internet, és a lenti routeren sincs senki ( a wireless kikapcsoltam ), úgy is lassúbb? Egyszerűen a kábel hosszúság miatt, vagy a sok dugdosás miatt?
2013. júl. 29. 09:26
 4/4 A kérdező kommentje:
Végül, megoldottam, vettem 20 méter UTP kábelt és a fenti routerből vissza vittem a netet a TV-hez.
2013. júl. 30. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!