Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Feltörték a Gmail-fiókomat...

Feltörték a Gmail-fiókomat vagy ez teljesen természetes?

Figyelt kérdés
A segítségeteket szeretném kérni. A Gmail-fiókomnál, jobb oldalon lent, megnyitottam a "Legutóbbi fióktevékenység - részletek" linket. Itt szerepel a saját IP-címem, időpontokkal. Ez rendben van. Viszont van egy másik IP-cím is, amelyet nem ismerek. Kétszer is szerepel, dátummal, ami okt. 31. Ezen a napon más számítógépet biztosan nem használtam. A neten utána néztem ennek az IP-címnek, és állítólag a Magyar Telekomhoz köthető. ( [link] Érdekes, hogy egy másik - ritkábban használt - Gmail-fiókomnál szintén szerepel; édesanyám e-mail címénél is. Figyelmeztető e-mailt, gyanús belépésről nem kaptam. Rendben van ez így? Mi erre a magyarázat?
2013. nov. 2. 13:20
 1/2 2xSü ***** válasza:

Az IP-ről több nem derül ki sajnos. Esetleg mobiltelefon (pl. androidos készülék) nem játszik szerepet?


Nem tudom, hogy kideríthető-e a dolog, mindenesetre egy jelszócserét megérne a dolog. Előfordulhat olyan eset is, hogy valahol bejelentkezve maradtál (suli/munkahely, stb…).

2013. nov. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2xSü ***** válasza:

Ja és egy alapos vírus/kémprogram ellőrzés is javallott. Ha továbbra is fennáll a jelenség, akkor esetleg újratelepítés.


A jelszó erősségére is figyelj. Adj meg erős jelszót, lehetőleg olyat, amiben van kisbetű, nagybetű, szám, nem szótári szó, nem hozzád, bármilyen személyes jellegű adatra utaló részlet.

2013. nov. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!