Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ebayről szeretnék rendelni...

Glanthor kérdése:

Ebayről szeretnék rendelni hogyan jut el hozzám?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra gondolok hogy: Nyitok paypal számlát és azon keresztül fizetek. Kiválasztok pl egy kabátot oda van írva hogy free shipping akkor ezidáig a szállítást értem. Viszont országon belül hogy nekem házhoz hozzák és megkapjam a csomagot a magyarországi postadíjat kell fizetnem? Hogyan zajlik ez? Előre is köszönöm a válaszokat!

2013. nov. 12. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg európai célnál nem lesz ingyenes a szállítás. Egyébként külön nem kell fizetned a hazai szállításért, amit kifizetsz a kézbesítésért, annyiért fogják elhozni.
2013. nov. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42%
így van, az a teljes költség, amit ott írnak. ha ingyenes, akkor ingyenes, de előfordulhat, hogyha nem EU-n belül rendeled, akkor fennakad vámon. Ekkor viszont ha nem vagy pesti, és nem is szeretnél a csomagcserélőbe felutazni, akkor kérhetsz külön házhozszállítást, amit már valóban fizetni kell.
2013. nov. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem is szeretnél a csomagcserélőbe felutazni? mi vaaaaaan?


Amikor valaki a vilag barmely pontjan felad valakinek egy csomagot, akkor fizeti a dijat. Pl. a postanak.

Ilyenkor a kulfoldi posta eljutattja Magyarorszagig a cuccot, Magyarorszagon belul pedig a Magyar Posta kiszallitja azt. (ha futarszolgalatnak fizet, mint a FedEx, akkor a FedEx hozza ki hazhoz a cuccot).


Ha a cucc fennakad a vamon, akkor a cimzett kap egy levelet, hogy fizetnie kell vamot/afat akarmit. Ha a dijat kifizette, akkor a postas kiszallitja a cuccot.


Tudom, mert USAbol kuldtunk Keszthelyre cuccot es fennakadt a vamon. A cimzettnek nem kellett mennie sehova.


Amikor bejelentkezel az eBayedbe es kinezel magadnak valami cuccot, akkor a rendszer tudni fogja, hogy te hol tartozkodsz, es annak megfelelo postadijat fog mutatni. Ha az elado a vilag osszes pontjara ingyen postaz (free shipping), akkor az Magyarorszagra is ingyen lesz! Ilyenkor mar nem lesz extra koltseged, kiveve, ha a cucc draga, mert akkor fennakadhat a vamon.


[link]

2013. nov. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
akkor csak abban voltam pontatlan, hogy külön postaköltségért szállítják ki, de valóban lehet kérni házhozszállítást is, és akkor utánvéttel fizetjük a vámot, áfát, de személyesen is át lehet venni pesten.
2013. nov. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!