Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A számítógépemen nem jó az...

Macskaszeretet kérdése:

A számítógépemen nem jó az internet windows újratelepítés után, már mindent próbáltam, bővebben leírtam lent. Ötletek?

Figyelt kérdés
Ethernet kártyát felraktam, a helyi hálózatot meg csináltam amit kért, de valamiért egy x van az ikonjánál, nem tudom hogy ez jó e, már többszöt újraraktam a widowst is, de semmi ötletem. Vezetékes internetem van utp kábellel, és asusp5b alaplap beépített ethernet kártyával. Azt írja ki, hogy kapcsolódás a következőn keresztül, WAN miniport (pppoe), de nem történik semmi. Kérlek segítsetek nagyon sürgős lenne.
2013. nov. 19. 23:13
 1/4 Egerecske ***** válasza:
alaplaphoz kellene a legfrisebb driver
2013. nov. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az eszközkezelőbe a hálózat vezérlő mellett kérdőjel van, de a hálózati kártya mellett nincs Ebből esetleg valami?
2013. nov. 19. 23:59
 3/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Manuális driver keresés, hardverazonositó alapján :


Nézd meg az eszközkezelőben, hogy van-e sárga kérdőjeles vagy felkiáltojeles eszköz (vagy azt az eszközt keresd amire másik drivert szeretnél telepiteni).


Eeszkezkezelő inditása : Futtatás/Keresés : devmgmt.msc


Ha van sárga kérdőjeles/felkiáltójel eszköz akkor nézd meg a hardverazonositóját és az alapján próbálj meg driveret keresni :


Kattint kétszer az egyik ilyen sárga kérdőjeles/felkiáltójel eszközre, előjön egy ablak, abban a "Részletek" fülön van egy leengedhető ablak, oda válaszd a "Hardverazonositókat".


Az alatta lévő ablakban megjelenő adatokból az első sorra kattints rá és CTRL+C (másold).


Gogliban bemásolod (CTRL+V). Először is próbáld meg az összes adat alapján keresni a drivert, ha nem sikerül akkor próbálj meg a végéről leszedni egy egységet ("&" jel az egység tagoló), majd még egy egységet, a végén csak a VEN és a DEV - Vendor és Device, usb eszköz esetén a VID és PID azonositó marad, utánna irod Driver plusz az OP rendszert és már keres is.

Példa gugli keresésre :


PCI\VEN_1002&DEV_9498&SUBSYS_10021002&REV_00 driver windows XP


Itt egy mintakép hardver azonositóra :

[link] vagy [link]


Sok sikert.

Üdv.

2013. nov. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
kösz utolsó kommentelő, bejött amit mondtál
2013. dec. 2. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!