Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Heló! Minap takarítottam a...

Heló! Minap takarítottam a gépet egy "RegCleaner" nevű progival, ami erősen belenyúlt a Registry-be. Azóta nagyon lassan,15-20 perc alatt indul el a masina, többek között a net-csatlakozás is. Mit törölhetett a progi, amitől így lelassult a betöltés?

Figyelt kérdés

2013. nov. 26. 10:05
 1/3 csacsi2 ***** válasza:

Akármit is, azt már nem tudod meg, ha nem készített biztonsági másolatot a program!Ha van előtti rendszervisszaállításod akkor állítsd vissza és nagyívben hajítsd el a programot!!!

Jól bevált reg. tisztítóim:

No1 -Jv16PowerTools és a Registry Reviver, mind a kettő készít biztonsági másolatot.

A másik ami lehetséges a lassulásra, hogy nagy adatmennyiséget törölt ki ezáltal töredezett a registry! Ez a két program szintén ezt is megtudja csinálni.

Javaslom hogy említett programok egyikével végezz mély reg.tisztítást és registry tömörítést (töredezettségmentesítés), érezhető lesz a javulás!Viszont ,ha valami olyasmit törölt a regcleaner ami szükséges, azt már nem állítod vissza (csak bizt.mentésből).

2013. nov. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy registry pucoló sincs ami hasznos dolgot csinálna, viszont kárt lehet okozni vele
2013. nov. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 csacsi2 ***** válasza:

Ha tele van a registry szeméttel, rossz hivatkozásokkal nemlétező elérési utakkal, szoftverekkel az igencsak lassítja a rendszert és növeli az adatbázis méretét, töredezi... Nekem a jelenlegi oprendszer 6 éves. 6 év alatt igencsak elszemetelődött volna.

Vannak jó regiszter tisztítók és szükségesek is főleg egy régi rendszeren!Az is igaz hogy kárt is okozhat egy nem megfelelő program ami belenyúl. Érdemes tudni mi is az amit töröl az ember!

2013. nov. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!