Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Legális, ha valaki kirakja az...

Legális, ha valaki kirakja az IP-címem az engedélyem nélkül?

Figyelt kérdés

Az ip-cím egy szervergéphez tartozik, többek között webszerverként is funkcionál. Nem terveztem nyilvánossá- tenni amikor kirakták. Statikus IP-cím. Azt olvastam hogy az EU szerint az IP cím személyes adat.

Helyzete alapján megállapítható a tulajdonos... Internetre rakták ki nyilvánosan. Most nem örülök neki.



2013. nov. 30. 10:24
 1/7 soccerway ***** válasza:
És mi hátrányod lesz abból ha tudják az ip címet? Ha nem nyilvános, hogy tudta meg az illető?
2013. nov. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha webszerver és nincs levédve, mondjuk ha apache akkor htaccess-szel, akkor bármikor rádtalálhat egy googlebot vagy bármi.

Na most attól, hogy az IP címedet kirakták, nem hinném, hogy bámilyen jogot sértenének, kivéve ha személyesen hozzád kötik.


Ez olyan mint kiírni az összes telefonszámot a webre, amíg nincs mellette hogy kié addig nem hiszem hogy bármit sért.


Na de hova tették ki? Oda kell írni egy e-mailt hogy vegyék le.

2013. nov. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Na igen, ha privát webszervert akarsz, akkor védd le, ne pedig a cím eltitkolásával akard elrejteni.
2013. nov. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A hátrányom az, hogy még nem voltam felkészülve a nyilvánosságra hozásra. Pl. Így sokkal könnyebb DDoS-olni, meg így okuk is van rá ha valami nem tetszik nekik. Elváltoztatott porton is működtek dolgok. Eddig sehol se volt kint. Úgy rakták ki mintha saját szolgáltatásuk lenne.

Ja és tudom hogy a domainből megállapítható az IPcím meg ilyenek.

2013. nov. 30. 10:34
 5/7 A kérdező kommentje:

Ja és én *nem* privát webszervert akartam.

Na mindegy. Akkor most ezt a kérdést már le is zárom.

Hagyjuk, végülis igaz hogy azért nem nagy dolog csak így hirtelen ideges lettem:)

Sajnos nálam szokott ilyen lenni:(

2013. nov. 30. 10:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a fejlesztés alatt álló honlapokat jelszóval szokták védeni.
2013. nov. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Rövid válasz: semmi törvénybe ütköző nincs benne.


Hosszabban:


"Azt olvastam hogy az EU szerint az IP cím személyes adat."


Rosszul tudod. Semmi köze a személyes adatok kérdés köréhez és még csak nem is a személyes tulajdonod + semmi törvénybe ütköző dolog nincs abban ha valaki a géped/szervered IP címét nyilvánossá teszi a nagy érdeműnek. ( Kutyát nem fogja érdekelni, hidd el nekem )


Nagyon nagy hiányosságokat vélek felfedezni a tárgyi tudásodban ( nem kötözködésképpen írom, de a "Helyzete alapján megállapítható a tulajdonos..." mondatod ebben a kontextusban valami kapitális baromság... )


Nagyon kevered a jogi és a technikai fogalmak vonzatait.

2013. nov. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!