Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem lehet a munkahelyeme...

Miért nem lehet a munkahelyemen saját laptoppal internetezni?

Figyelt kérdés

Van WiFi a munkahelyemen amire a notebookommal szeretnék felcsatlakozni. Windows Active Directory hitelesítés ( 802.11 EAP ) van rajta tehát a tartományi felhasználónévvel meg jelszóval lehet kapcsolódni ( a céges gépeken lévő Windows 7-re is ezzel lehet bejelentkezni ).

A notebookom sikeresen csatlakozik is a WiFi-hez. IP címet is kap a router DHCP szerverétől de internetezni mégsem lehet. Semmilyen weboldalt nem lehet megnyitni és a Windows 8 is felkiáltójelet rak ki a WiFi jeléhez. Miért van ez?



2013. dec. 2. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd a rendszergazdát :), mac szűrés nincs véletlenül?
2013. dec. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk még saját billentyűzetet se lehet behozni csak engedéllyel. Nehogy már a sajátom tegyem tönkre címszóval. :D Vagy nem értem, még mi másért...
2013. dec. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Itt nem olyan szupertitkos munkálatok folynak hogy ne lehessen saját eszközt csatlakoztatni. Több kollégám is ebédszünetbe a WiFi-n csüng a telefonjával és ők gond nélkül tudnak netezni. Csak az én laptopom nem akar működni.
2013. dec. 2. 13:34
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha lenne MAC cím szűrés akkor IP címet sem kapna a gép, nem?
2013. dec. 2. 13:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet, hogy van egy belső proxy és a DNS-ekhez be kellene írogatni IP-ket?
2013. dec. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

És tényleg. :D Megnéztem a céges gépem és ott is be van állítva proxy szerver. Beállítottam ugyan azt a laptopomon és már működik a net.

DNS szervernek a 198.153.192.40; 198.153.194.40 van beállítva a laptopon. Tehát bárhol is csatlakozok a netre ezt a DNS-t használja a gép ( Norton DNS ).

2013. dec. 2. 14:25
 7/7 anonim ***** válasza:

( "IP címet is kap a router DHCP szerverétől"

Biztos, hogy a router adja a címet, és nem a Win AD-DHCP szerver? )

2014. okt. 15. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!