Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudnám beállítani a a...

Hogyan tudnám beállítani a a routert hogy tudjam fogni a wifit?

Figyelt kérdés
Kaptam leírást hozzá, azt is csináltam amit leírt, mondjuk Win7-esem van, és azt nem írja. De a Windows Vista beállításánál elvileg ugyanaz. Ez egy Cerberus márkájú router, különböző IP címe van mint a DIGI-is nek és kéri hogy üssem be a routeren lévő számot a böngészőbe és ott jelentkezzem be, Viszont valamilyen oknál kifolyólag semelyik böngészőm se hajlandó megnyitni. Ez miért lehet? Mit ronthattam el?

2014. jan. 9. 18:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

"Ez egy Cerberus márkájú router, különböző IP címe van mint a DIGI-is nek"


Kettő darab routered van a leírtak szerint? Melyiket akarod állítani, belépni?

Vagy régebben volt egy DIGI-s routered és most cserélnéd egy újra (Cerberusra)?

Mi a Cerberus router tipusszáma?

Mi van a Cerberus router alján levő matricára írva?

Milyen kábelt hova dugtál be?


[link]

2014. jan. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

amit digitől kaptaunk az elvileg nem tud wifit továbbítani semmiféle vevő eszköz felé, csak a gépen tudom. A cerberus-t szeretném beállítani. Típus szám? Az melyik? Van itt mac, wps, serial no. Am a készülék neve ez: PENTAGRAM Cerberus Wi-Fi 802.11n DSL Router P 6361

mac, wps, serial no. ezek vannak rajta, meg a készülék IP címe.

2014. jan. 9. 18:45
 3/18 A kérdező kommentje:
hát a net kábelt a digitől kapott készülékbe dugtam be
2014. jan. 9. 18:46
 4/18 anonim ***** válasza:

a digitől kapott készüléknek meg tudnád mondani a modellszámát és a tipusát? Elvileg ezen is kell lennie matricának amire rá kell legyen írva.


a digitől kapott készüléknek nézd meg a hátulját , nézd meg hány darab hálózati kábel kimenet van rajta (ez a kábel megy most a számítógépedbe) Ha találsz még legalább 3 LAN kimenetet akkor routerről beszélünk (ilyen a LAN csatlakozó: [link] ), ha csak egyetlen egy ilyen csatlakozó van és az pont a gépedbe csatlakozik kábelen akkor modemről beszélünk és a Digi kábelneten keresztül szolgáltatja neked az internetet.

2014. jan. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

3 Lan van rajta. SN: ZTEGC10CB4E5 típus szám az nemtom melyik lehet. Talán ez..

D-SN: ZTENQ2HDA705570

2014. jan. 9. 19:09
 6/18 P.O.C. ***** válasza:
Ne legyen igazam, de ha ez a Cerberus valami tényleg DSL router, akkor azt másik modemmel nem fogod összehozni. Ugyanis egy ilyen routerek már tartalmaznak egy modemet integrálva. Ezért nevezik őket modem-routernek. Nézd meg a hátulját, ha nincs rajta WAN (RJ45 -ös) bementet csak telefonvonal számára van RJ11 -es bement, akkor kár vele próbálkoznod.
2014. jan. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
és akkor mit tudok csinálni? feleslegesen dobtunk ki erre több ezer ft-ot?
2014. jan. 9. 19:36
 8/18 A kérdező kommentje:
nem mellesleg wifi jelet tudok fogni, csak mikor rámennék valami oldalra veletelón vele akkor nem tölti be. Olyan mintha nem is lenne net, pedig a wifi jel ott van
2014. jan. 9. 19:37
 9/18 anonim ***** válasza:

Még egy kérdésem lenne: A Digi-s masinába, eszközbe rá van dugva a televízió koax kábele?

ilyen egy koax kábel összeszerelve a csatlakozójával:

[link]


ez egy henger /kör alakú , majdhogynem vastagnak mondható kábel

2014. jan. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 P.O.C. ***** válasza:
Jobb lenne ha küldenél pár közeli képet, mit hogy dugtál össze.
2014. jan. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!