Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nemrég kötöttek netet (kábelne...

Attila8908 kérdése:

Nemrég kötöttek netet (kábelnet. Működött is rendesen amíg takarítás miatt ki nem lett minden húzgálva. Amikor bekapcsoltam a gépet már nem volt wifi de net sem. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Próbáltam a resetet, de semmi. Sem a 192.168.1.1 sem a 0.1 el nem érem el a beállításokat. A routeren folyamatosan villog a fogaskereéknél a Led. A router egyébként TPLINK 841-ND. Ha valaki tud segítsen már légyszi. Köszi
2014. jan. 11. 10:48
 1/3 anonim válasza:
nekem meg egyantalan nem megy a routerem ,karacsonyra kaptam tablettet es ahhoz kellet vennem ezt . amikor megvettem nem ment masnap pedig igen ,utana ment 1 hetig kiesett , utana 3 nap utan megprobaltam ment 1 hetig ,most meg mar 1 hetttol nem megy ,mit tegyek? mar reklamaltam ott ahol vettem ,de ott meg megy .nalam meg nem.amikor elmegy az aram aramkimaradas van vagy kihuzom a falbol , akkor nem megy ... tudnal nekem segiteni ?
2014. jan. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 CspCsj ***** válasza:

Név/jelszó kell a csatlakozáshoz?

Ha igen akkor a reset-tel lehet hogy törlődött.

Ezenkívül a falból jövő kábelt a router WAN portjába dugd.


ELSŐ HOZZÁSZÓLÓ:

Mi a routered típusa/modellszáma?

Nagyon ritkán előfordul, hogy az internetszolgáltatással nem kompatibilis a router, sajnos ebben az esetben csak a csere segít. (bár ilyennel még nem találkoztam)

Egyébként áramszünet esetén, vagy ha kihúzod a falból honnan lenne internet?

2014. jan. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Lajos54 ***** válasza:

A kábelnetnél általában nem kell jelszó, mert a szolgáltató rendszere "látja" és beazonosítja a modemet.

Áramszünet, vagy valami miatti kikapcsolás (pl. az említett takarítás) után egy-két percbe beletelik, mire helyreáll a kommunikáció a kiszolgálóval. Ilyen esetben érdemes alaposan megnézni azt is, hogy minden megfelelő helyre van-e visszadugva.

2014. jan. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!