Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Már 2 napja kb.5-10 percenként...

Már 2 napja kb.5-10 percenként elmegy az internet (bővebben lent). Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Van egy TP-Link Routerem, ebbe jön LAN vezetéken az internet és a routerből egy másik kábelen jut el a gépbe. Az érdekes az, hogy telefonon és laptoppal lehet fogni a wifi-t de a gépen 5 percenként elmegy a net, nem hoz be böngészőt skype-t stb.. de azt írja csatlakozva van. Ezután a hálózati központban rá szoktam menni a "javítás"(windows XP) gombra akkor megjavul, de így normálisan még netezni se tudok. Nem tudom mi lehet a baj remélem tudtok segíteni.

2014. jan. 28. 19:11
1 2
 1/11 Emberek ***** válasza:
Probald meg masik routerrel, es masik (korabbi vagy kesobbi) verzioju driverrel.
2014. jan. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs lehetőségem másik routert kipróbálni és nem tudom milyen driverre gondolsz, hálókártya?
2014. jan. 28. 20:14
 3/11 csacsi2 ***** válasza:

Eseménynaplót nézd meg mit ír és onnan indulj ki:

Próbáld ki:

Futtatásba: cmd

Parancssorba a következők (mindegyik után enter):


ipconfig /flushdns

ipconfig /registerdns

ipconfig /release

ipconfig /renew


Ezt beírhatod a jegyzettömbe és mentsd el "valami.bat" -ként és csak rá kell klikkelj a javításhoz.

Nézd meg a szolgáltatásokat, hogy futnak-e és automatikus indításra vannak állítva:

Automatikus indítás (elindítva)

DHCP-ügyfél

DNS-ügyfél

IPv6 segédszolgáltatás

Számítógép-tallózó


Kézi indítás (elindítva)

Hálózati helyfigyelés (NLA - Network Location Awareness)

Hálózati kapcsolatok


Egyes esetekben a modem reset segít (fogpiszálóval benyomni).

[link]


Minden esetre az eseménynapló írja le a hibát, hogy mitől is szakadhat meg.

2014. jan. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Emberek ***** válasza:
Igen a halokartya driver-re ertettem
2014. jan. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Miután a bat-ot lefuttatom ugyan úgy elmegy a net de még mindig azt írja kapcsolódva van,az eseménynaplót pedig nem tudom hol találom(akkora zseni nem nagyon vagyok), a szolgáltatások autómatikus indítása az teljesen kínai :). És hogyha resetelem a routert akkor az eddig beállított mentései elvesznek? 1. kommentelő:Hálókártya drivert pedig nem találtam, több oldalon is néztem tudnál segíteni Realtek PCIe FE family nevű hálókártyám van.
2014. jan. 28. 20:36
 6/11 csacsi2 ***** válasza:

eseménynapló futtatásba:

eventvwr.msc

szolgáltatások:

services.msc

írja ,hogy mi fut és az indítás tipust.

itt jobb klikk a szolgáltatáson és tudod állítani, ha nem lenne jó.

2014. jan. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 csacsi2 ***** válasza:

A Driverek a számítógéphez kapott lemezen vannak. enélkül keresgethet az ember. Legjobb ha a gyártó honlapján nézed meg...gyorsba ezt találtam:

[link]

2014. jan. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azokat a beállításokat amiket mondtál azok úgy voltak a szolgáltatásokban, az eseménynaplóban mit kell csinálnom?
2014. jan. 28. 20:50
 9/11 A kérdező kommentje:
A drivereket nem tudom letölteni, a letöltés végén azt írja: meghiúsult,ismeretlen hálózati hiba.
2014. jan. 28. 20:59
 10/11 csacsi2 ***** válasza:

Eseménynaplóban piros x vagy sárga felkiáltójel.

[link]

Ha nem tudod letölteni keresd máshol.pl.:

[link]

2014. jan. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!