Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vettem egy tp-link routert de...

Vettem egy tp-link routert de nem sikerül beüzemelni, valaki segítene?

Figyelt kérdés
tehát nincs magyar kapcsolási rajz hozzá de úgy jöttem rá hogy a tp link router megy a gép és a modem közé. egy szürke kábellel van összekötve a router és a modem, és a rouer egy kék kábellel van összekötve a számítógéppel. ez így jó? belerakom a cd-t a gépbe, beadja hogy válasszam ki hogy melyik fajta routerem van, ott kiválasztom, majd kiírja hogy install router és ott megkaad ey pár perc múlva kiírja hogy hiba, de angolul írja ki mert nincs magyar nyelv benne, és nem lehet kimásolni azt a hibaüzenetet amit ír hogy bemásoljam a fordítóba... valaki segítene hogy mi lehet a probléma? ja és úgy is próbáltam hogy a szürke kábellel kötöm össze a routert a géppel és a kékkel kötöm össze a modemet meg a routert de sehogy nem akar működni,
2014. jan. 29. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt mindenképp olvasd el!


CD nem kell a router beállításához, dobd el messzire, csak bekavar

2014. jan. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

de ha nem tudod kimásolni akkor miért nem gépeled be? így nem fogjuk megtudni, hogy mi volt a hiba.. a kábel színe mellesleg totál mindegy.

Gondolom ilyesmi a hátulja: [link]


A kék wanba menjen a kábel a modemtől és bármelyik sárgából a számítógéphez.

2014. jan. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A kábel színe mindegy. A modemet kösd össze a WAN csatlakozóval a routeren és a gépedet pedig a kék kábellel az 1,2,3 vagy 4 lyukba dugd.


utána lépj be a routerbe a [link]


vagy itt

[link]


[link]

2014. jan. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2014. jan. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"ha nem tudod kimásolni akkor miért nem gépeled be? "

Hagyd, hisz a Google keresőt sem tudja használni.

Csak annyit kellett volna beírnia, hogy : "TP-link router beállítás"

és kapott volna millió találatot, az elsők közt videós útmutató is van

2014. jan. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
néztem két videót is, és sehogyan sem akar működni, adsl modemem van azzal kéne összehozni, a router csak azért van hogy tabletről is tudjak netezni, tehát van a gép meg a modem és a routert csak be kell iktatni hozzá hogy tudjam osztani a netet és így tudjam fogni tabletről. osztja is a netet ha össze van dugva sőt rá is kapcsolódok de szürkén írja ki a tablet a kapcsolatot és kéken kellene és nincs rajta net, tehát nincs internet kapcsoltat, nem tudom már hogy mi nem lehet jó
2014. jan. 29. 18:44
 7/10 anonim ***** válasza:

Na ez már valami!

Szóval: Elolvastad a linkelt beállítási oldalt és néztél videót is.


Be tudtál lépni a router beállításaiba?

ADSL interneted van. A routerben megadtad a szolgáltatótól kapott felhasználónevet és jelszót? (PPPOE kapcsolatnál)

Ha igen akkor magáról a számítógépről már tudsz úgy internetezni, hogy a modem és a gép közt ott van a router is?

"osztja is a netet ha össze van dugva sőt rá is kapcsolódok de szürkén írja ki a tablet a kapcsolatot"

Biztos ,hogy a saját routeredre próbálsz kapcsolódni?

A router beállításaiban bepipáltad, hogy a Wifi engedélyezve legyen?

A router beállításaiban az SSID-nél állítottál be a routerednek külön nevet? (pl :Peti routere)

A router wifi beállításaiban a wifi mód: 11bgn mixed-re van állítva?

2014. jan. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Üdv!

Újra elkezdtem vele próbálkozni és ezt a hibaüzenetet írja a legutolsó dolgonál, van négy fő lépés és a legutolsónál ezt a hibát írja: Failed to verify router setting


please check the WAN connection type and parameters.


Please check your network connectivity and retry.


ennek a fordítása: Nem sikerült ellenőrizni router beállítás


Kérjük, ellenőrizze a WAN-kapcsolat típusát és paramétereit.


Ellenőrizze a hálózati kapcsolatot és próbálkozzon újra.


jól vannak összedugva a dolgok. mit kellene ellenőrizni akkor?


ja és mondta az egyik ismerősöm hogy neki is pont ugyanez a routerja van és cd-ről állította be és 5 perc alatt sikerült neki. én is cd-ről próbálkoztam most és ezt a hibaüzenetet írja ki a leges legutolsó lépésnél.

2014. jan. 31. 16:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Írd le kérlek melyik kábelt hova dugtad.

Írd le kérlek lépésről-lépésre mit csináltál, hogyan - mire állítottad a routered beállításait.

Írd le kérlek a szolgáltatód nevét. Milyen modemed van?

Mert ha kábelmodem az a bizonyos modem akkor neked nem ADSL interneted van....

2014. jan. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2014. jan. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!