Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az optikai kábeleken meddig...

Az optikai kábeleken meddig szokás vezetni az internetet? Lent kifejtem bővebben.

Figyelt kérdés

Egy erdélyi településről írok. A napokban nagyobb sebességű internetre szerettem volna váltani a Romtelecom (a Matáv román megfelelője) szolgáltatónál. Interneten ki is választottam egy 50 Mbit/s sebességű csomagot, ám miután visszahívtak Bukarestből, azt a választ kaptam, hogy az általam kért sebesség csak Bukarestben van kiépítve, ahol optikai kábelek vannak. Tudtom szerint, 15 éve, amikor kiépítették a hálózatot a településünkön, szintén optikai kábeleket szereltek. Hogy milyent, arról fogalmam nincs. Az optikai kábelek viszont csak az elosztókig mennek, onnan már a lakásokba a régi mezei rézvezetékeken jön a telefon és az internet.

Itt miért nem elérhető a 16 mbit/s-nál nagyobb sebesség? Azért mert az elosztóktól a házba nincs optikai kábel, vagy azért mert a 14 éve lefektetett optikai kábelek nem felelnek meg ilyen gyors adatforgalomnak.



2014. febr. 8. 14:36
 1/1 anonim ***** válasza:

...vagy azért, mert az optikán érkező jelet sokfelé osztják, vagy azért mert a felszerelt forgalomirányító eszközök nem boldogulnak a nagy sebességgel vagy azért mert a hálózat egyik része olyan közeget használ, ami nem képes gyors adattovábbításra. A teljesség igénye nélkül. Van egy pár lehetőség, bővebb infóért kérdezd a szolgáltatódat.

G.

2014. febr. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!