Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vodafone-os mobilinternetes...

Vodafone-os mobilinternetes kérdések! Használtátok már a Huawei E220-as modemet 2 végű USB-kábellel? Tapasztalatok? Stb.

Figyelt kérdés

1.) Javít a sebességen, ha azt a (hosszabb) kábelt használom, ami 2 USB-porton keresztül köti össze a laptopot a modemmel?

2.) Mit jelentenek pontosan a modemen villogó színek (világoszöld, sötétzöld, világoskék, sötétkék stb.)?

3.) Ha nekem több színben is világít a modemem, akkor nekem már működik szélessávon is? Vagy ha nem, hogy kell beállítani az APN, DNS1, DNS2, proxy-beállításokat?

Köszi!


2009. dec. 8. 21:17
 1/10 A kérdező kommentje:
Eddig korlátlan mobilnetem volt, 5GB-ig szélessávű, 5000,- majd 5500,- Ft-ért. Most letelik a 2 év hűség. 3600,- Ft-ért 3 GB-ig szélessávúra (ez is korlátlan) váltanék. Általában jól működik, de mostanában elég gyakran megszakad valamiért, kezd idegesíteni. Gyakran letörlöm a szoftvert és újratelepítem. Nem tudom, mi lehet az oka. Gyakran van pl., hogy beírom helyesen a PIN-kódot és azt írja ki, hogy helytelen a PIN-kód, aztán valamikor ennek ellenére is csatlakozik a netre. De van, amikor nagyon megmakacsolja magát... Ötletetek van?
2009. dec. 8. 21:21
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem masfel evig volt ilyenem. Nem tudom hogy a tied szoftvrere frissitve van e, mert az enyem is volt hogy nem akart felmaszni a netre, mielott frissitettem volna. Ha nem, vagy nem tudod, erdemes bemenni egy nagyobb vodafone uzletbe ahol megcsinaljak neked.


A kabel, amin ket vegu USB port van azert van mellekelve, metr regebbi gepeken 1 USB port nem adott elegendo aramot, egyebkent barmilyen mas kabelt lehet hasznalni, nem fugg a kabeltol a sebesseg.

Szinek: vilagoszold: GRPS, sotetzold: EDGE, sotetket: 3g, vilagoskek: HSDPA (ezek a gyorsasagi szintet jelolik, GPRS --> HSDPA)

semmit nem kell beallitani, mindent magatol tesz.

2009. dec. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos választ! Nem voltál vele megelégedve, azért csak másfél év?
2009. dec. 8. 22:24
 4/10 anonim ***** válasza:

Két éve használok E220-as modemet, méghozzá úgy, mint te (5G, 5500 ft). A hosszabb kábel semmit sem jelent, nincs rá szükség (ügyfélszolgálat ezt mondta). Az viszont fontos, hogy melyik USB portot használod, mert a hátsóknál sokkal gyengébb lehet a vétel, mint elől. Világoszöld: GPRS (nagyon lassú kapcsolat), sötétzöld (valamivel jobb), világoskék: sebesség 3G előnyben részesített, sötétkék: 3G kizárólag, HSDPA szélessávú, nagyon gyors kapcsolat. (Most éppen így világit).

Szélessáv beállítása: Beállítások, APN: Egyedi APN beállítások (internet.vodafone.net, vagy standardnet.vodafone.net), DNS1: 80.244.97.30 DNS2: 80.244.96.1. (szerverek beállításai ezek), aztán Hálózati preferencia: 3G kizárólag. EZ A VODAFONE HSPDA SZÉLESSÁV.

Mobilnetek NEM használnak PROXYT, ezt a Firefoxban így állitsd be.

2009. dec. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi Neked is! Ha így beállítom, az azt fogja jelenteni, hogy ahol nincs szélessáv, vagy ha már betelt a 3 vagy 5 GB a hónapban, akkor a lassabb net sem fog működni?

Ja, és meg vagy elégedve, maradsz a Vodás mobilnetnél?

2009. dec. 8. 23:06
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Automatikusan átvált a lassabbra. De nekem nem nagyon szokott elfogyni, nem töltök le filmeket, játékokat, erre nem igazán alkalmas. Egyébként ez a második gép, amin ugyanazt az E220-ast használom, átlagosan fél évente beviszem a boltba frissitésre. 2007-ben rémesen indult, senki sem értett hozzá, de ma már nincs vele semmi gondom, csak szabályosan kell pl. ki és belépni, erre érzékeny, jobb a térerő, ha elől használod az USB portot és mindig ugyanazt. Állítsd be az értékeket és próbáld meg, van-e nálatok szélessáv? Vagy nézd meg a www.vodafone.hu honlapon a lefedettségi térképet. Ha nincs, akkor GPRS-szel (lassabb) fog működni.
2009. dec. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyébként májusban járt le a két év, ez már az új egy éves szerződés. Hosszabbítottam és nem bántam meg.
2009. dec. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Beállítottam, amit írtál. Nálunk van szélessáv. Azért használom ezt, mert viszonylag gyakran utazom. Úgy emlékeszem, egyszer csináltam frissítést, akkor az internetről, ahogy a Vodafone-os oldalon leírták, aszerint. De azt nem tudtam, hogy gyakrabban kell...! Szóval félévente? Ezt is lehet netről, vagy most már be kell vinni hozzájuk? Amúgy Neked soha nem makacskodott így? Mert ez elég furcsa, hogy beírom a jó PIN-kódot, aztán hibásnak írja ki; meg az is, hogy hitelesítés után nincs csatlakozás... :-( Néha csinál fura dolgokat, amit nem értek, hogy miért van. Ezután megfogadom a tanácsodat és csak szabályosan lépek majd ki a netezésből.
2009. dec. 8. 23:23
 9/10 anonim ***** válasza:
Szokott makacskodni, de ritkán, nekem valamikor volt, de régen nincs rajta PIN kód. Ennek ellenére néha bekapcsolja, rendszerint akkor, ha valami alacsony kockázatú nyomkövető sütit (cookie) "talál" a neten. Ilyenkor kilépek, beteszem a SIM kártyát a mobilba és leveszem a PIN-t: Biztonság ki. Utána abbahagyja. Én már nem frissitem netről, sokkal egyszerűbb a boltban, meg lehet várni. Sticket viszont elviszik 10 napra szervizbe.
2009. dec. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen tűzfalat használsz, az enyém ESET SS-é, meg kellett tanitani, hogy felismerje és ne blokkolja a modemet. Windows frissitésnél, mint ma is ha újrainditást kérnek, akkor a legjobb bezárni és levenni a modemet. Nem szereti az ilyen újrainditásokat.
2009. dec. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!