Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Routerrel nem csatlakozik a...

Routerrel nem csatlakozik a laptop a nethez. Talán a modemmel van a gond?

Figyelt kérdés

Nos, másik kérdésben leírtam az előzményeket, de túl bonyolult már ott egy picit a dolog. Az előzmények már nem is fontosak.


A lényeg: Sajna thome-os 30Mbit-es net van, 1 éves laptop eredeti win8-al. Zsír új (pár órás) TP-Link wr740n lett beszerezve, valamint a thome-tól Huawei márkájú modemet kaptunk.


HA a modemet a géppel összekötöm, akkor mindig csak 2. alkalommal kapcsolódik a nethez. 651-es hibakódot ír ki, az pedig a modemre utal, hogy azzal van a baj. A szerelő nem csinálta meg a netet rendesen úgymond amikor jött anno bekötni ezt a kakit, mert csak a saját laptopján ellenőrizte, hogy van-e internet, aztán elhúzta a csíkot. Én oldottam meg a gondot kisebb-nagyobb nehézségekkel.


!!!Szóval első perctől kezdve kiírja ezt a hibakódot, és mindig 2. alkalommal csatlakozik a nethez a gép. !!!


Nos, a router a boltban direkt be lett üzemelve (szakember csinálta), annyit mondott, hogy itthon kössem össze a modemmel és jó lesz. Hát, nem jó. (próbáltam azzal a kábellel, ami a modemhez járt, azzal is, ami a routerhez jött)

1. nem kér kódot csatlakozáskor, pedig be lett írva

2. csatlakozik, de alatta írja, hogy korlátozott (az ikonnál pedig ott a sárga 3-es kis jel, ami a vezetékes netnél is ott van, míg nem csatlakozok 2. alkalommal)

3. Ha a számítógépbe be van dugva a net kábel, akkor jelzi az Ethernet-et ,meg azt, amit én csináltam. Az Ethernet alatt MINDIG azt írja, hogy korlátozott. DE miután csatlakozok vezetékesen, az Ethernet szó helyett annyit ír: Nem azonosított hálózat(alatta ugyan úgy: korlátozott)



No, ha ezt érti valaki, akkor kérem szépen próbáljon meg segíteni! Nekem nagyon az az érzésem, hogy a thome-hoz be kell vinni a modemet, hogy cseréljék ki. Kérdés, akkor tudom-e majd használni routerrel a netet...?



2014. febr. 14. 21:26
 1/8 Tengor ***** válasza:

A jövőbe senki nem lát.

A szaki a routeren beállította a neted jelszavát is?

A konfig router felületét el tudod érni?

A router tud csatlakozni a modemmel?

2014. febr. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy senki nem lát a jövőbe, de lehet, hogy volt már valakinek ugyan ilyen paraméterekkel ugyan ilyen problémája... :)


Jelszót én állítottam be, de azt tudom, hogy hogyan kell.

A konfigurációs felületet el tudom érni. (ott állítottam be a jelszót is)

Elméletileg tud csatlakozni a router és a modem, mivel össze vannak kötve, valamint a nethez is csatlakozik, csak éppen korlátozott, és semmilyen oldalt tudok használni (se google, se gmail, semmi).

2014. febr. 14. 21:36
 3/8 Tengor ***** válasza:
"elméletileg tud csatlakozni" van a WAN státusz oldalon info v. sem? Kap a router külső IP-t v. sem?
2014. febr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kb annyit tudok, amennyit leírtam! Honnan kéne ezt látom, hogy kap vagy sem?! Mondom, hogy nem értek hozzá... ezért kérek segítséget.
2014. febr. 14. 22:40
 5/8 A kérdező kommentje:

A routeren viágít/villog: bekapcsoló jel, wifi jel, a fogaskerék, meg valami, amit nem tudok, hogy micsoda "karika glóriával", meg ha össze van kötve (most nincs) akkor a lan1 is.


A modemen világít/villog: bekapcsoló, lan1, link, auth.

2014. febr. 14. 22:43
 6/8 anonim ***** válasza:
a Routeren hova dugtad a kábelt ami a modemből jön ki? a WAN portba vagy valamelyik LAN portba?
2014. febr. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

WAN. Elvileg úgy kell lennie, hogy Modemen nincs WAN port, csak LAN. Szóval LAN1-be megy a modemben a kábel, a routerben pedig a WAN portba.

És a gépbe pedig egyáltalán nem kéne bedugni semmit. DE úgy is összekötöttem már, hogy direkt telefonon utasítottak, akkor sem volt jó...

2014. febr. 15. 15:48
 8/8 A kérdező kommentje:
Működik, a szolgáltató adta meg rosszul a felhasználónevet!
2014. febr. 15. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!