Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Externet Csupasz ADSL (csináld...

Externet Csupasz ADSL (csináld magad) szolgáltatást rendeltem, ma hoztak is modemet, de még nincs internet. Mit kell nekem most csinálnom, hogy legyen net? Meg mikor kell kifizetnem a modemet?

Figyelt kérdés

2014. febr. 17. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Csak azt tudom elmondani velem hogyan történt. Ezer évvel ezelőtt rendeltem egy hasonló szolgáltatást. Ki is jött egy szaki, a modemmel és beüzemelte.

A modemet nem kellett kifizetni, az a szolgáltatás része volt, olyannyira, hogy azóta eltelt vagy 5-6 év, amit már egy másik szolgáltatónál töltöttem, a régit felmondva, de a modem most is ott pihen a szekrény tetején, eredeti dobozában. Azóta se kereste a kutya se. (Azért biztos, ami biztos nem adtam el. ;)

Hogy miért nincs még neted? Ezzel kapcsolatban azt javaslom hívd fel a szolgáltatódat. Ők tudnak biztosat mondani, itt csak hasonló tapasztalatokról olvashatsz, aztán vagy hasznosak, vagy nem.

2014. febr. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Még annyi lenne a kérdésem, hogy a szerződésnek már meg kellett volna érkeznie postán, vagy csak ezután lesz várható? Mert már egy hete megrendeltem, mondták, hogy küldik a szerződést, de még mindig semmi.
2014. febr. 17. 09:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak annyit tudok erre is mondani, hogy rossz helyen kopogtatsz. A szolgáltatóval kellene beszélned. Ők tudják a tutit.
2014. febr. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Gondolom, csak őket lehetetlenség elérni :/ fél napja hallgatom a gagyi robotnőt a telefonban. Megpróbáltam e-mailben elérni őket de még nem jött válasz.
2014. febr. 17. 10:04
 5/10 homo ludensz ***** válasza:
45%
ADSL -ről tértem át pár éve kábelmodemre kijött egy srác körbenézett majd a kocsijából behozta a szükséges szerszámokat. Betett egy csatlakozót a tv. kábelébe abból egy szűrővel lehozta koaxon a nettet majd bedugta a hozott modemet 230v-ba és leült telefonálni. Bediktálta gondolom a kábelmodem számát mert egyszerre csak villogni kezdett minden led ere összepakolt,mi aláírtuk a munkalapot és elhúzott.Szerintem ne a papír szerződést várd meg fogják azt küldeni.Inkább a modemet élesítesd be mert most nem látja a benti szerver.
2014. febr. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Be van kapcsolva a modem, meg online-t is jelez, de a nethez nem kapcsolódik. Kellene a szerződésben leírt jelszó és felhasználónév. Gondolom én. De annyira nem értek hozzá. Ezért nem tudom most mi a teendő.
2014. febr. 17. 10:28
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


ha a futárnak nem kellett a modemért fizetned, (csak aláírtad, hogy átvetted) akkor vszínű, hogy csekket küldenek amin majd be kell fizetned a modem árát.


(a beállítás Windows függő) pl. ehhez hasonló:

megnyitod a Windows >Hálózati kapcsolatok modulját.

Hálózati műveletek: Új kapcsolat létrehozására kattintasz.

ekkor megjelenik egy Varázsló panel ami végig vezet a szélessávú kapcsolat létrehozásának folyamatán.

úgymint: Kapcsolódás az internetre, Kézzel állítom be a kapcsolatot, Kapcsolódás felhasználónevet és jelszót igénylő szélessávú kapcsolathoz, Begépeled a szolgáltatód nevét, majd a Felhasználó nevet és a jelszót, és Parancsikon elhelyezése ehhez a kapcsolathoz <---bejelölöd!

ezután, az Asztalon duplán kattintasz az ikonra és már műkszik is a NET.

2014. febr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%
az ADSL modemon az évilágon semmit sem kell/lehet beállítani,csak a te gépeden,
2014. febr. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
utolsónak köszönöm, csal annyi a gondom, hogy nem tudom a jelszót és a felhasználónevet. Azt még nem adták meg.
2014. febr. 17. 16:56
 10/10 anonim ***** válasza:

a jelszót és a felhasználónevet neked kellett megadnod a megrendeléskor! (legalább is nálam 1,5 évvel ezelőtt még így történt, ugyanezen csomag megrendelésekor).

a közeljövőben, postázni fognak egy nyomtatványcsomagot, ami tartalmazza az ÁSZF és a személyes adatlapot. Ezen az adatlapon találod meg a megadott jelszót és felhasználónevet, és a szolgáltatótól igényelt e-mail címe-t(-ket).

Csatlakozás az Internethez, ADSL modemen keresztül:

[link]


[link]


[link]


forrás: [link]

2014. febr. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!