Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ebay-en tényleg meg lehet ezt...

Ebay-en tényleg meg lehet ezt csinálni? Nem büntetnek meg érte?

Figyelt kérdés

Tényleg meg lehet azt csinálni, hogy felteszek valamit irreálisan magas áron, és ha akad olyan idióta (elnézést) aki megveszi, akkor szerencsém van?

Erről jutott eszembe a kérdés:


[link]


Ezért nem büntetnek? Ennyi erővel én is feltehetnék valami (számomra értéktelen) kacatot mondjuk 500ezer forintért.

Ha azt valaki megveszi, akkor engem megbüntetnek azért, mert nem reális a termék ára?

Nem akarok ilyet csinálni, csak kérdezem....


Oké, hogy vannak túl alacsony árú termékek is, de mi van az ilyen irreálisan magas árúakkal?



2014. febr. 22. 20:15
 1/10 A kérdező kommentje:

Ez a tengerimalac vért is már ELKELT, pedig licitálós volt. És ránézésre sem ér kb 10ezer forintnál többet....mégis 5 MILLIÓÉRT kelt el.


Ha valaki ilyen magas áron megveszi, akkor utána annak már nem kell visszaadnia a pénzt, aki eladta, ha a vevő szerint a termék nem ér annyit?

2014. febr. 22. 20:17
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a problémádat. 5 dollárról indult a licit, 47 licitáló 156 ajánlatot tett 10 nap alatt, és így lett 24,300.00 $. Az meg, hogy van fizetőképes kereslet az ilyenre, csak az eladónak jó. Értelemszerűen ha neked nem ér ennyit, nem licitálsz.
2014. febr. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem így értem. Láttam olyan terméket is, ami kb 400ezer forint volt, nem licitálós. Kb ha normálisan 5ezer forintot ért volna, mégis megvették...


Én csak azt kérdezem, hogy ha az, aki megvette rájön, hogy nem ér annyit, akkor mi lesz?

2014. febr. 22. 21:15
 4/10 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy ha korrekt a leírás és annak ellenére megveszi valaki annyiért, akkor semmi probléma nincs ezzel.Ahogy írtad " ha akad olyan idióta (elnézést) aki megveszi", akkor vessen magára. Vatera is tele van 500 forintos szeméttel, amit fellicitálnak 20-30 ezer forintra . Nagy az Isten állatkertje, de nem hiszem, hogy van ennek következménye, max. egy-egy negatívval elbúcsúznak.
2014. febr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szóval ezért smmeilyen rendőrségi dolog, stb?
2014. febr. 22. 21:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha a leírás a valóságnak megfelel, akkor biztos semmi következménye nincs. Ha egy sárgaréz órát hirdetsz és adsz el aranyóraként, annak már kell következményének lenni.
2014. febr. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És a vám, vagy ezek? Mert a vámnál figyelembe veszik, mennyibe kerül a termék...
2014. febr. 24. 18:39
 8/10 anonim ***** válasza:

A vám a vásárló országában érvényes vámszabályok alapján fizetendő költség. Feltételezem, hogy aki ilyen áron vásárol valamit, tisztába van ezzel.

Én is azért nem vásároltam Japánból dslr fényképezőt, mert 2% VÁM+27% ÁFA terhelte volna és úgy már nem érte volna meg.

De aki 5 millát ad egy tengerimalac vértért, annak pár 100 ezer nem hiszem, hogy számít. De az is megeshet, hogy neki nem is kell vámot fizetni.

2014. febr. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jah h az fizeti a vámot aki kifizette?
2014. febr. 24. 20:52
 10/10 anonim ***** válasza:

Persze, a vásárló terhe. Ha harmadik országból (EU-n kívülről) rendelek vagy hozok be valamit, akkor vámköteles, amit nekem kell fizetni. Az áru értékétől függően sávosan változik.

[link]

2014. febr. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!