Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért szűnik meg az internetka...

Miért szűnik meg az internetkapcsolat?

Figyelt kérdés
Egy ideje (kb 2 hete) azt vettem észre, hogy napközben nincs vagy csak lassú internetkapcsolat van. Először csak a feltöltési sebesség tűnik el, majd az egész net. Este 10 órától már a garantált sebesség van, reggel 8ig, utána fokozatosan és lassan csökken, 14 óra körül meg már nem is lehet böngészni. Mi végett lehet ez?

2014. febr. 26. 08:42
 1/1 Mr. V. ***** válasza:

Ez főként voda mobilinternet esetében fordult nálam elő... egész egyszerűen ilyenkor 1 antennán voltam több torrentező emberkével és ők elvitték a sávszélességet előlem olyannyira, hogy időnként betárcsázni se tudtam.

Ez egy társasház adsl/kábel netjére is hatással lehet, ha többen 1 elosztó után teljes sávszélességet használnak.

Júpíszí esetében a 30 megás net hétközben 25-30 között van, hétvégén ha jó idő van (sokan vannak a szabadban, vidéken), akkor 35-38-ra is felugrik.

Megszűnni nem szűnhet vezetékes net esetében, mert ha így van, akkor az központi hiba, jelenteni kell és javítják. (Akár utcai elosztó is lehet hibás ilyen esetben.)

2014. febr. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!