Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az interneten bármit lehet...

Az interneten bármit lehet csinálni vagy regisztrálni felelősségre vonás nélkül? Fizetős oldal esetén jelent valamit a regisztráció, ha nem akarok fizetni?

Figyelt kérdés
2014. márc. 18. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tehetsz meg bármit. Vannak jogszabályok, amik rád is vonatkoznak. Felelősségrevonható és büntethető vagy.


Továbbá nem árt tudni, hogy a rendőrség - az internetszolgáltatón keresztül - elég könnyen be tudja azonosítani, hogy honnan látogatsz meg egy oldalt, honnan regisztrálsz (utca/házszám/emelet/ajtó/előfizető neve), és mivel az ilyen jellegű bűncselekmények könnyen felderíthetőek, előszeretettel foglalkoznak az ilyen jellegű ügyekkel, mert jól mutat a statisztikákban a sok megoldott ügy.


Úgyhogy csak ésszel.

2014. márc. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tiltott oldalra gondoltam. Ha nem arra hogy fizetős oldal regisztrációja esetén is felkereshet a rendőrség, követelhetik hogy fizessek?
2014. márc. 18. 17:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt nem teljesen értem. Már a regisztráció is fizetéshez van kötve? Elolvastad az oldal szabályzatát? Mit írnak?


Ha szerződést kötsz egy magánszeméllyel vagy céggel - akár weboldalon ekresztül is - az bizony szerződésnek minősül a bíróság előtt is. Ha elfogadod, akkor be is kell tartanod.

2014. márc. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Külföldi oldalra regisztráltam, a szabályzatot nem olvastam el, a regisztráció ingyenes volt, nem adtam meg adatokat magamról, az email címet töröltem ahonnan regisztráltam. Nem tudom az oldalról magamat letörölni. Nem tudok az oldalon megnézni semmit, ha bár már nem is akarok. Már több hónapja regisztrálva vagyok, de nem történt semmi. Követelhetnek tőlem pénzt?
2014. márc. 18. 17:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy nem.
2014. márc. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2014. márc. 18. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!