Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a véleményetek a műholdas...

Mi a véleményetek a műholdas internetről?

Figyelt kérdés
Egy tanyán élek ahol a vezetékes internet még gondolatban se létezik, mikro net úgy szintén nem elérhető így marad a mobilnet illetve a műholdas internet. Jelenleg mobilinternetem van már 5. éve, de idén mindenképpen szerződést bontok a szolgáltatóval (akkor is ha nem lesz egyáltalán semmi), mert ha már egy kis szél van nem működik, akadozik az internet. Ennek oka az, hogy gyenge a 3G jel (9-12% a max.), az EDGE meg használhatatlan. Kértük a szolgáltatót, hogy tegyen fel erősítőt, de nem javasolták. Olvastam, hogy BTel-nél van már műholdas internet, persze nem olcsó, de ha stabilabb lenne akkor a legkisebb csomag elég lenne Facebookozásra, tanulni való anyagok átküldésére, letöltésére. Persze tudom, filmeket nem lehetne vele letölteni, de a jelenlegivel se nagyon lehet. Van itt olyan akinek van tapasztalata vele? Mi történik akkor, ha a csomagban foglalt mennyiséget leforgalmazzák? Lekorlátoznak mint a mobilnetnél vagy utána nem lehet semmit se csinálni a kövi fordulónapig? Egyéb vélemények? Mennyire megbízható? Előnyök/hátrányok?

2014. márc. 23. 18:32
 1/8 coopper ***** válasza:
2014. márc. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, szinte biztos hogy javasolták, de azért leírom, hogy USB hosszabbító kábellel a stick-et (gondolom USB stick-es mobilnet van) próbáltad az ablakhoz tenni és függőlegesbe állítani, ekkor sem javul a vétel?
2014. márc. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

TP link USB wi-fi routerem van mely szinte korlátlanná teszi azon helyek számát ahova tehetném, de sajnos sehol sem erősebb a jel 12%-nál. Mobilommal végig sétáltam többször is a telkemen, sőt a szomszédba is átmentem és ott se volt erősebb a jel, de a legtöbb helyen csak EDGE van. A terület ahol lakom nincsen lefedve egyáltalán. Felhívtam a telefonos ügyfélszolgálatukat, hogy vehetnék e egy erősítő antennát és vissza utasították, mert az se segítene. Én már mindent kipróbáltam, még a Vodafonenak is kihoztam a netét próbaidőn, hát ha működik, mert reklámozták, hogy 98%-ba van lefedettség az országban, de vissza vittem, mert az meg egyáltalán nem működött sehol sem. Mi ezek szerint abba a 2%-ba esünk.


Am. 1.! megnéztem a kérdést melyet linkeltél, maga a szolgáltatás nem lenne drága, de 2 éves hűség kell + 80 ezer ft. minimum a beugró, annyi pénzem nincs rá. :/

2014. márc. 23. 19:07
 4/8 A kérdező kommentje:
Am. wi-fi router telepíthető a műholdas internetre?
2014. márc. 23. 19:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom le szeretnéd -e írni melyik szolgáltatónál vagy most, én egyszer dolgoztam egy helyen, ahol nem volt normális térereje a T-mobile-nek, lefedettségi csoportnál azt mondták, ha szeretnénk, ingyen feltesznek egy antennát.

Adott szolgáltató lefedettségi csoportjánál a segítségkérés (nem a központi ügyfélszolgálat, hanem lefedettségi csoport, mert ők ezzel foglalkoznak) lehet megoldaná a problémát, bocsánat ha már végigjártad ezt az utat...

Esetemben a központi ügyfélszolgálat elutasító volt, a lefedettségi csoportnál mondták, hogy megoldanák...

2014. márc. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Telekomos vagyok. Megadod a számukat?
2014. márc. 23. 19:41
 7/8 anonim ***** válasza:
vodafone a tuti mindenhol van 3g, t-com telenor nem ér semmit
2014. ápr. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt is próbáltam, itt nincs az se!
2014. ápr. 25. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!