Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Magyarország leggyorsabb...

Magyarország leggyorsabb internete?

Figyelt kérdés

Szerverhez kéne, van webserverem, de ki fogom nőni, és HHVM-et akarok majd használni, amit úgy tudom egy webserver sem támogat még, ezért szeretném otthonról kiépíteni. UPC nem érdekel, elég lassú a feltöltés, és szörnyű arányban van letöltéshez képest. Körül belül 10 000 látogatót kéne ellátnia a világ minden pontjáról, és ez a szám idővel nőhet. Csak összehasonlításnak: Ismerős (külföld) letöltés: 959.37Mb/s feltöltés: 587.90Mb/s. Ennek az arány 1/2, a upc magyarországon 1/10. És a feltöltési sebessége 2x nagyobb mint mao-n a upc letöltési sebessége (amihez mindig megjegyzik, hogy maximum sebesség, és a garantált az kisebb). Ezt 25$ kapja. Megnéztem, a UPC-nél a net üzleti csomagban ugyan olyan sebességű, mint a lakossági. Én azt hittem a szerver üzemeltetés üzleti tevékenység kategóriába beleillene, de ezek szerint nem, mert akkor látszódna az internet sebességén. Elkezdhetnének most már igazán világszínvonalú és árú internetet szolgáltatni, mert ez elég ciki. Az meg a másik, hogy azért mert nem külföldre születtem, hátrányos helyzetbe kell hozni az internet sebességének korlátozásával? Eléggé fölháborító...

Mindegy... Most már ismeritek a problémámat, remélem tudtok mondani egy megfelelő megoldást erre. Ha van más alternatíva webserveren és ezen kívül, arra is kíváncsi vagyok :)



2014. márc. 25. 10:47
 1/7 Tengor ***** válasza:

Szervert otthonról üzemeltetni botorság.

Nehezen hiszem, hogy ismerősödnek otthonról van gigabites kapcsolata.

Ha csak webszerverre kell, akkor bérelj egy tárhelyet! Ha több uralmat szeretnél, akkor bérelj valahol egy virtuális gépet, esetleg egy egész szervert v. helyezz el valahol egy sajátot.

2014. márc. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Itt van a speedtestje..: [link]
2014. márc. 25. 11:00
 3/7 A kérdező kommentje:
Ahogy mondtam HHVM-et normál webszerverre nem tudok fölrakni, és webszerverem már van... Szever bérlést honnan ajánlod? Btw az lenne a cél, hogy nálam legyen a gép stb, teljesen függetlenedni szeretnék külső emberektől, egyrészt csak példának: twittert sem egy szolgáltató üzemelteti, saját szerverük van. Én sem akarom, hogy az adataimhoz mások hozzáférjenek, a felhasználók adatait nem szeretném, ha más is elérhetné, és visszaélhetne velük. Ezért jobban örülnék, ha nálam lenne maga a gép is
2014. márc. 25. 11:07
 4/7 Tengor ***** válasza:

A szerverbérlés lényegesen több előnnyel jár, mint biztonsági kockázattal. Felteszem te nem ülsz a nap 24 órájában a szervered mellett t*kig gépfegyverben. A szervertermeket 24 órás, fegyveres biztonsági örök őrzik.

Van otthon automata oltó berendezésed? Redundáns tápellátásod generátorral megtámogatva? Légkondi? Redundáns internet? Cserealkatrészek az minimális leállás érdekében?


Egy ilyen terem nem engedheti meg magának még csak a gyanút sem, hogy illetéktelenek (külsős v. akár alkalmazott) érzékeny adatokhoz férjen, mert akkor az összes bérlő fogná a motyóját és keresne mást.

2014. márc. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na ennek örülök :) Ezért nem mertem ebbe a változatba belemenni... És ugyan úgy hozzá lehetne férnem a szervergéphez? Mint ftp-n csak tágabb mozgástérrel, ahogy írtam, hhvm-et szeretnék rá telepíteni (állítólag 6x gyorsabb lesz, és kevesebb lesz ezzel szemben a szerver leterhelése adatlekérdezédskor)
2014. márc. 25. 11:23
 6/7 Tengor ***** válasza:
Szolgáltató függő. Ha szervert bérelsz, akkor általában egy távoli asztal kapcsolatot kapsz egy előre telepített oprendszerrel, aztán arra azt pakolsz, amire neked szükséged van. Ha FPT szervert, akkor FTP szervert.
2014. márc. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. márc. 25. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!