Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen műholdas internet...

Milyen műholdas internet szolgáltatókat ismertek?

Figyelt kérdés
Jelenleg mobilnetem van, de mihelyt lejár a hűség, ennek mennie kell. Sajnos ahol lakok nincsen kikötve se vezetékes gerinc kábel, se GSM fővonal így vezetékes internetre nincsen lehetőségem. 2 folyó is elhatárol a legközelebbi várostól ami annyit jelent, hogy az ártéren lévő hatalmas fák miatt nincsen szabad rálátásunk egyetlen egy mikro net adó állomásra sem. Összegezve semmilyen hagyományos módon nem vagyunk ellátva internettel. Most az elmúlt években a műholdas internet már a földre szállt, de azért még most is eléggé megkérik az árát. Eddig 2 szolgáltatót találtam, az egyik a BTel, a másik a Flexinet. A Flexinetnek a havi díja nem lenne vészes, de a bekötési díj miatt ki van zárva, maradt a BTel. Felhívtam őket, elmondták, hogy az eszközökért se bérleti díjat nem kell fizetni sem nem kell megvásárolni, addig kapom kölcsön ameddig használom. Hátránya, hogy 5500 ft-ért havi 2 GB forgalmat kapok ami nem sok mindenre elegendő. A forgalom túllépése után korlátoznak 128 kbit/secre. Ami miatt még aggódom az az, hogy 128 kbit/sec a garantált a maximum sebesség 2 Mbit/sec. Az utóbbi nem lenne vészes, de mi van ha nagyobb részben csak a garantált sebesség elérhető. Érdekelne, hogy esetleg van-e itt olyan aki ismer ennél kedvezőbb lehetőséget is és esetleg van-e vmilyen tapasztalata e téren? 21. században élünk, az iskola miatt megbízható internetkapcsolatra van szükségem, az internet ma már olyan alapvető dolog mint az áram vagy a víz. Viszont ezzel a mobilnettel nagyon sokszor abban a helyzetben vagyok, hogy nem működik mikor csinálnám a kiadott feladatokat és e miatt már nem egy feladat megcsinálást mulasztottam már el. Persze egyetlen egy szolgáltató sem akar itt szolgáltatást biztosítani. Marad ez az egyetlen egy remény, a műholdas internet.

#internet #műhold #SAT #mobilnet #analóg fővonal
2014. ápr. 7. 23:39
 1/4 TBa ***** válasza:

Miután elolvastam a problémát, egyből a UPC jutott eszembe...esetleg UPC? :)


Nem igazán tudtam behatárolni a pozíciód a leírásod alapján, ezért országos szinten kerestem szolgáltatókat.


Jó kiindulás lehet az alábbi link:

[link]

2014. ápr. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az, hogy a UPC-nél van műholdas internet az csak egy tév hit. Se a UPC-né, se a DIGI-nél nincs ilyen. Ha lenne, akkor vszínű nem kínlódnék ezekkel. :)
2014. ápr. 8. 10:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia.


Hát az eutelsat -on kívül nem tudom van e más műhold felettünk állandó pozícióban. Az ő szolgáltatásukat az alábbi magyarországi szolgáltatók adják:

[link]

2014. ápr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 norberto79 ***** válasza:
Ezt szereljük sok éve, ha érdekel keress meg.
2014. ápr. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!